Podsumowania i podziękowania

Historia zapisana wiarą, modlitwą, cierpieniem, pracą i ofiarnością

W dniu 26 listopada 2017r. w parafii Chrystusa Króla miało miejsce wspaniałe jubileuszowe dziękczynienie. Po rekolekcyjnych duchowych  przyoraniach, przyszedł czas na radosne zewnętrzne świętowania. Przy ołtarzu o godz. 11.00 wokół bp. Tadeusza zgromadziło się 27 kapłanów; rodaków, byłych wikariuszy i  byłego ks. proboszcza Kazimierza Rybaka, z dekanatu i gości. Podczas kazania biskup podkreślał, że historia parafii została zapisana w pamięci tych, którzy tego wydarzenia byli świadkami, by przekazać je kolejnemu pokoleniu. Dziękował pierwszemu pokoleniu parafian, którzy postarali się, aby kościół  powstał w Żywcu dzielnicy Sporysz. Przypomniał tych, którzy tę historię zapisywali wiarą, modlitwą, cierpieniem, pracą i ofiarnością. To są ludzie, którzy reprezentowali różne pokolenia, fundatorów, budowniczych, ale w tym wszystkim jest również to, co pozostało niezmienne, piękny kościół, który on 20 lat temu konsekrował 27 listopada 1997r.

Podziękowania dla ludzi dobrego serca

Po uroczystej sumie odpustowej podziękowania dla biskupa Tadeusz Rakoczego – biskupa seniora, oraz byłego z żyjących  proboszczów złożyła jedna z parafianek p. Danuta Pytlarz oraz proboszcz parafii Adam Hopciaś. – Pragniemy serdecznie podziękować wam, czcigodni księże proboszczu Kazimierzu i wam księża wikariusze  za lata pracy w naszej parafii. W modlitwie pamiętać chcemy o zmarłych proboszczach sporyskich ks. Zdzisławie Dzidku i ks. Aleksandrze Kruczku i wszystkich dobrodziejach naszej wspólnoty. Niech ten pamiątkowy medal i żywieckie serce, które pragniemy wręczyć w imieniu wszystkich parafian przypominają wam, drodzy księża, o Sporyszu i o naszej wdzięcznej pamięci – mówiła parafianka. Proboszcz parafii Adam Hopciaś na ręce biskupa złożył podziękowania wszystkim kapłanom, którzy znaleźli czas na wspólną modlitwę, a także na wspólną chrześcijańską agapę. Proboszcz podkreślił, że jubileusz 50-lecia jest ważnym i pięknym momentem w życiu parafii, ale jest również wielkim zobowiązaniem. – Pragniemy dziś dziękować Panu Bogu za te wszystkie dary, za to wszystko, co stało się udziałem wspólnoty parafialnej w Sporyszu przez te 50 lat. Dziękujemy za ludzi dobrego serca.

Agapa dla parafian i gości

Po Mszy świętej odbyło  się uroczyste zawierzenie kościoła i wspólna Chrystusowi Królowi i Panu, oraz  chrześcijańska agapa, na którą proboszcz parafii zaprosił przybyłych księży i parafian. O oprawę uroczystości zadbała Miejska Orkiestra Dęta z Żywca, Zespół Regionalny „Żywczanie” oraz Bractwa Rycerskie Chorągwi księcia Janusza. W Ośrodku Dębina odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych medali dla budowniczych kościoła, dobroczyńców, grup działających w parafii. Na placu o strawę dla ciała licznie zgromadzonych wiernych zadbali członkowie Akcji Katolickiej, rady Duszpasterskiej i OSP Sporysz. Przy muzyce Orkiestry, Żywczan  odbywały się pokazy sztuk rynsztunku rycerskiego.

Koncert uwielbienia

Dziękczynne uroczystości jubileuszowe zakończyła adoracja uwielbienia Jezusa Chrystusa Króla przygotowana przez wspólnoty modlitewna „Damaszek” i „Magnalia Dei”

Ks. Adam Hopciaś

Pamiątki z Jubileuszu;                                                                                                        *  Medal do nabycia u członków Akcji Katolickiej w cenie 40 zł
*  Album pamiątkowy (zdjęcia) – w przygotowaniu