Ogłoszenia – 10.12.2017

II Niedziela Adwentu

 • Dziś w kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórkę do puszek przed kościołami organizuje Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski. Dzieci z naszej parafii również włączają się w tą akcje organizując paczkę dla swoich rówieśników , biednych dzieci z parafii Winniki k. Lwowa na Ukrainie.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) we wtorek, 12 grudnia – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe
  b) w środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  c) w czwartek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
 • We wtorek po Mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego (1981). W ten wieczór zapalmy w oknach światło wolności. Niech to będzie znak pamięci o walczących o wolność i godność Polaków. Do tego gestu wzywał papież Jan Paweł II
 • W czwartek na Mszę wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy młodzież z kl. III Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
 • W piątek, 15 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienia fizyczne i duchowe.
 • W sobotę, 16 grudnia odwiedzimy z posługą sakramentalną, przedświąteczną wszystkich chorych. Prosimy o głoszenia do zakrystii starszych i chorych, oprócz tych których odwiedzamy z racji pierwszego piątku.
 • Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Prośba do rodziców i dziadków o towarzyszenie dzieciom w przeżywaniu tegorocznych  rorat.
 • Pod chórem pan kościelny z p. organistą rozprowadzają poświęcone opłatki na wigilię. Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne. Są również do nabycia pamiątkowe medale jubileuszu 50-lecia naszej parafii w cenie 40 zł.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”,  „ Niedziela”, „Królowanie”. W przyszłą niedziele dzieci ze świetlicy parafialnej poprowadzą kiermasz świąteczny.
 • Życzymy wszystkim, aby radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia napełniała nasze serca pokojem i miłością, a solidarna pomoc najbiedniejszym za wschodnią granicą była okazją podzielenia się dobrem materialnym i duchowym.