Ogłoszenia – 18.12.2017

III Niedziela Adwentu „Gaudete”

 • Dzisiejsza niedziela nosi nazwę łacińską „Gaudete” tzn. „Radujcie się Pan jest blisko” i rozpoczyna drugą część okresu Adwentu. Jest to czas bezpośredniego przygotowania do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 • W tym tygodniu (środa czwartek, piątek) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 • W czwartek, 21 grudnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna od godz. 8.00 do 17.30 z przerwami od. 9.30.do 10.00, od 11.30 do 15.00. Przybędzie 8 kapłanów-spowiedników. Skorzystajmy wszyscy, nie odkładając spowiedzi na ostatnie chwile czasu świątecznego.  Na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. II Gimnazjum i kl. VII Szkoły Podstawowej.
 • Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 6.30. W piątek na zakończenie uczestnictwa w roratach dzieci otrzymają pamiątkowe nagrody. Zachęcamy do wytrwałości w roratach wszystkie dzieci. Zachęcamy szczególnie te osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w roratach by zmobilizowali swoje chęci i uczestniczyli w tych ostatnich nabożeństwach.
 • W niedzielę, 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia i choć jest to dzień świąteczny to zachowajmy zgodnie z tradycją charakter postny naszych posiłków. Radość zbilżających się świąt my kapłani chcemy wyrazić przekazując po Mszach kartki z życzeniami  i łamiąc się opłatkiem. Można będzie też to uczynić miedzy wszystkimi uczestnikami Eucharystii zanim usiądziemy do wigilijnego stołu. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie rodziny, które w roku 2017 odprowadziły na cmentarz bliskie osoby. Będzie odprawiona Msza św. w ich intencji.  Nie będzie Mszy wieczornej, ale zapraszamy na Góralską Pasterkę o godz. 24.00.
 • W niedzielę, 24 grudnia w wigilijny czas p. Burmistrz miasta Żywca i p. Przewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu zapraszają osoby samotne oraz znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej na uroczystą wieczerzę wigilijną do Starego Zamku na godz. 11.00.
 • Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Spłacamy jeszcze wykonane okna zewnętrzne w części górnej kościoła i modernizację ogrzewania domu parafialnego. Również w imieniu Konferencji Episkopatu Polski składamy podziękowania z zbiórkę funduszy na pomoc Kościołowi na Wschodzie . Zebrano 2320 zł.
 • W Sali widowiskowej żywieckiego MCK  odbędzie się 22 grudnia o godz. 18.00  koncert świąteczny z którego dochód zostanie przeznaczony dla Fundacji Pomocy Dzieciom (z parku) z Żywca. W czasie koncertu będzie prowadzona kwesta oraz kiermasz bożonarodzeniowy.
 • Pod chórem u p. kościelnego i p. organisty można zaopatrzyć się w pobłogoslawione opłatki na wigilię, a u członków Akcji Katolickiej w świece wigilijne. Dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunami zapraszają do stoiska na kiermasz świąteczny. Są również do nabycia pamiątkowe medale Jubileuszu 50-lecia naszej parafii w cenie 40 zł.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”,  „ Niedziela”, ”Miłujcie się”, „Królowanie”.
 • Życzymy wszystkim na czas wigilijnego spotkania przy stole rodzinnej biskości, wzajemnej  miłości i troski o siebie, nie zapominając o samotnych, opuszczonych i wzgardzonych.