Ogłoszenia – 24.12.2017

IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia

 • Dzisiejsza Czwarta Niedziela Adwentu jest zarazem Wigilią Bożego Narodzenia. Zgodnie z piękną religijną tradycją zachowajmy charakter postny dzisiejszych naszych posiłków. Po Mszy św. ministranci  przy wyjściu z kościoła przekażą wam w imieniu kapłanów pracujących w parafii świąteczne kartki z życzeniami. Będzie też okazja połamania  się opłatkiem z wszystkimi uczestnikami Eucharystii.
 • Pasterka Góralska o godz. 24.00. Zapraszamy wszystkie rodziny. Oprawę muzyczną wraz z p. organistą przygotował Zespół Regionalny Żywczanie. Kompania Zbójników Beskidzkich będzie po Mszy św. składała życzenia i rozdawała dary przyniesione do żłóbka betlejemskiego. Strażaków prosimy o zapewnienie porządku i rozpalenie ognisk bożonarodzeniowych.
 • W wigilię swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz Adam Hopciaś. Otoczmy go darem modlitwy w jego posłudze duszpasterskiej.
 • W poniedziałek, 25 grudnia przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • We wtorek, 26 grudnia – drugi dzień świat Bożego Narodzenia i święta św. Szczepana. W tym dniu składka na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Papieski w Krakowie i Katolicki Uniwersytet w Lublinie.
 • W środę, 27 grudnia – święto św. Jana apostoła i ewangelisty.  Na Mszach św. poświęcenie wina na pamiątkę uratowania św. Jan podstępnie poczęstowanego zatrutym winem.
 • W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków. Na  Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi i mamy w stanie błogosławionym.
 • W przyszłą niedzielę, 31 grudnia  przypada święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo przebłagalne o godz. 17.00, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i w tym dniu pobożnie i publicznie odmówi hymn- Ciebie Boga wysławiamy.
 • Od środy, 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą w parafii. Niech to będzie święto całej rodziny. Wyrazem zewnętrznych pragnienia przyjęcia kapłana z błogosławieństwem  do naszego domu będzie wyjście gospodarza do drzwi na powitanie. Prosimy o przygotowanie na czas wizyty  na stole; krzyża ,wody święconej i Pisma św.  Wodę święconą można zaczerpnąć w kaplicy pod chórem.
 • Pod chórem dla tych którzy jeszcze nie zdążyli  można u p. kościelnego i p. organisty zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na wieczór wigilijny, a u członków Akcji Katolickiej w świece na stół wigilijny, można również zapalić ją na grobach bliskich osób.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł,„ Niedziela”, ”Miłujcie się”, „Królowanie”, z planem kolędy- wizyty duszpasterskiej.
 • Życzymy wszystkim aby ten czas wigilijnych spotkań teraz w kościele a następnie przy stole w gronie rodziny umocnił  wzajemną  miłości i rozpalił pragnienie troski o siebie, na wzajem.