Ogłoszenia – 31.12.2017

 •  Dziś przypada Święto Świętej Rodziny. W gronie najbliższej rodziny chciejmy dziękować Bogu za dar swych rodzin i prosić o dalsze błogosławieństwo na następne lata. Po każdej Mszy św. zawierzymy nasze rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu; Jezusowi, Maryi i Józefowi.
 • Dziś o godz. 17.00 uroczyste Nabożeństwo Przebłagalne na zakończenie Starego Roku 2017, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez proboszcza parafii. Odpust zupełny może zyskać każdy, kto spełni zwykłe warunki i pobożnie i publicznie odmówi hymn- Ciebie Boga wysławiamy.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w poniedziałek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Dzień Modlitw o pokój na święcie. Jest to świeto nakazane, Msze św. jak w każdą niedzielę,
  b) we wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,
  c) w sobotę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne -Godzina Święta. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i Msza wieczorna o godz. 18.00 z komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się już po raz drugi żywiecki Korowód Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12 w kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu. Następnie korowód przejdzie ulicą Dworcową i Kościuszki na żywiecki Rynek, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie. Nasza parafia bierze czynny udział w tej uroczystości. Reprezentował będzie naszą parafię król Kacper ze swym orszakiem w kolorze czerwonym. Zachęcamy do licznego udziału.
 • W przyszłą niedzielę, 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachowując jednak tradycję kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich grup parafialnych a także środowisk lekarskich i szkolnych. Po Mszy w domu parafialny wspólne spotkanie kolędowo-opłatkowe. Zapraszamy grupy duszpasterskie i modlitewne, oraz wszystkich nauczycieli czynnych i emerytowanych, jak również lekarzy czynnych i emerytowanych i środowisko medyczne.
 • W przyszłą niedzielę kolędować będzie na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 Zespół Regionalny Żywczanie. Zebrane ofiary w czasie kolędowania zostano przekazane na leczenie chorego jednego z członków zespołu.
 • Plan kolędy na najbliższe dni:
  2  stycznia    Wtorekod 14.00     x. Proboszcz      ul. Nad Koszarawą, Stawy
  od 14.00     x. Adrian           ul. Za Łyską
  3  stycznia     Środa
  od 14.00     x. Proboszcz      ul. Nadrzeczna
  od 14.00     x. Kazimierz       ul. Łagodna
  4  stycznia     Czwartek
  od 15.00     x. Kazimierz       ul. Kamienna
  od 14.00     x. Adrian           ul. Pierwogóra od góry
 • Składamy gorące podziękowania za udział w świętowaniu Bożego Narodzenia, a sponsorom i ludziom dobrej woli za przygotowanie pięknej oprawy Pasterki Góralskiej. Wszystkim parafianom składamy podziękowania za całoroczną współpracę w dziele tworzenia dobrej atmosfery w parafii, oraz za wszelkie ofiary na funkcjonowanie i nowe inwestycje powstałe przy kościele, kaplicy i domu parafialnym.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Niedziela”, ”Miłujcie się”, „Królowanie”,
 • Życzymy wszystkim szczęśliwego, pełnego pokoju i błogosławieństwa Bożego Nowego 2018 roku.

Zawierzenie rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu

Jezusie, Maryjo i Józefie,
ku Wam, Święta Rodzino z Nazaretu,
kierujemy dziś nasze spojrzenie
z podziwem i zaufaniem;
w Was rozważamy
piękno jedności w miłości prawdziwej;
Wam polecamy wszystkie nasze rodziny,
aby odnowiły się w nich cuda łaski.

Święta Rodzino z Nazaretu,
pociągająca szkoło świętej Ewangelii:
naucz nas naśladować Twoje cnoty
mądrą dyscypliną duchową,
daj nam jasne spojrzenie,
umiejące rozpoznać dzieło Opatrzności
w codziennych realiach życia.

Święta Rodzino z Nazaretu,
wierna strażniczko tajemnicy zbawienia:
spraw, by odrodził się w nas szacunek
dla milczenia,
uczyń nasze rodziny Wieczernikami modlitwy
i przekształć je w małe Kościoły domowe,
odnów pragnienie świętości,
wspieraj szlachetny trud pracy, wychowania,
słuchania, wzajemnego zrozumienia
i przebaczenia.