Ogłoszenia – 14.01.2018

Dziś II Niedziela zwykła

• W całym Kościele powszechnym przeżywany jest dziś Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W środę, 17 stycznia, w liturgii Kościoła  wspominamy św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce  obchodzony jest Dzień Judaizmu.
  • Od czwartku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek, 19 stycznia, w liturgii Kościoła wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45, a po Mszy wieczornej nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem i modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.
  • W przyszłą niedzielę, 21 stycznia dzień Babci i Dziadka. Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w ich intencji, a kolędować z nami będzie Żywiecka Orkiestra Dęta pod batutą Szymona Piątka. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na wspaniały koncert noworoczno-karnawałowy. W repertuarze słynne utwory muzyki klasycznej i utwory opery wiedeńskiej z marszem Radeckiego. Zebrane ofiary w czasie koncertu zostano przekazane orkiestrze na ich stroje galowe  (żywieckie).

Plan kolędy na najbliższe dni:

14 stycznia   Niedziela
od 14.00     x. Kazimierz       ul. Górska
od 14.00     x. Adrian           ul. Reja od Klonowej, M.C. Skłodowskiej
15  stycznia  Poniedziałek
od 14.30     x. Kazimierz       ul. Sporyska od ul. Isep do ul. Podgórskiej
od 14.00     x. Adrian           ul. Grunwaldzka od przej. Kolejowego do p. Zyzak|
16 stycznia  Wtorek
od 14.00     x. Proboszcz      ul. Kopernika od Świnnej str.  prawa do St. Uz. Wody
od 14.00     x. Adrian           ul. Górska
17  stycznia     Środa
od 14.00     x. Proboszcz      ul. Kopernika od St. Uz. Wody do ul. P. Skargi
od 14.00     x. Kazimierz       ul. Osiedlowa, Wiklinowa, Boczna
18 stycznia   Czwartek
od 15.00     x. Kazimierz       ul. Sporyska dok. Wapienna
od 14.00     x. Adrian           ul. Grunwaldzka od sklepu do Śrubiarni, Matejki
19 stycznia   Piątek
od 14.00     x. Proboszcz      ul. ks. Dzidka wzdłuż torów, Wyspiańskiego
od 15.00     x. Kazimierz       ul. Grojec, Magnoliowa
20  stycznia  Sobota
od 9.00       x. Proboszcz      ul. Reymonta od przejazdu kolejowego
od 9.00       x. Kazimierz       ul. Podgórska od góry, Poprzeczna
od 9.00       x. Adrian           ul. Grunwaldzka od Klonowej i bloki 6 i 8
21 stycznia    Niedziela
od 15.00     x. Proboszcz      ul. Żwirowa, P. Skargi
22  stycznia    Poniedziałek
od 14.00     x. Proboszcz      ul. Ks. Dzidka od torów do Ośrodka Szkolno-Wych.

• U ministrantów do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i nasz tygodnik parafialny „ Królowanie”.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
  • W niedzielę, 21 stycznia wolontariusza Hospicjum Żywieckiego św. s.Faustyny zapraszają rodziny podopiecznych na spotkanie opłatkowe do świetlicy Szkoły Podstawowej nr.1 przy ul. ks. Słonki. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 15.00 w kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu.