Ogłoszenia – 21.01.2018

III Niedziela Zwykła

• Dziś w dzień wspomnienia św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy przypada Dzień Babci i Dziadka. Modlitwą i dobrym słowem ogarniamy wszystkie wspaniałe babcie i dziadków i życzymy żyjącym dobrego zdrowie opieki Matki Bożej i błogosławieństwa na każdy dzień, a dla zmarłych życzymy szczęścia wiecznego w kochających ramionach Boga.
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) w środę, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i    doktora Kościoła
    b) w czwartek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,
    c) w piątek, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i składania przed nabożeństwem do skrzynki pod figurą Matki Bożej.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa króla patrona naszego kościoła i parafii.
  • W piątek w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu.
  • Składamy gorące podziękowania ze wszelkie ofiary składane na tace w ostatnim czasie. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Zespół Regionalny „Żywczanie” dziękuje ze dar serca w czasie ich  kolędowania dla chorego Łukasza. Dzieci z Dąbrowy Górniczej dziękują za ofiary w czasie  kolędowania z ostatniej niedzieli.
  • W przyszłą niedzielę, 28 stycznia Parafialna Grupa Teatralna „ Razem” w skład której wchodzą dzieci; ze świetlicy, ze wspólnoty Damaszek, Oazy Dzieci Bożych, oraz ministranci zapraszają na jasełka pt. „Dzieci w drodze do Betlejem”. Jasełka zostaną wystawione w kościele po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
  • Plan kolędy na najbliższe dni:
    Niedziela, 21 stycznia
    od 15.00     x. Proboszcz         ul. Żwirowa, P. Skargi

Poniedziałek, 22  stycznia
od 14.00     x. Proboszcz        ul. Ks. Dzidka od torów do Ośrodka Szkolno-Wych.

• Dodatkowy termin kolędy dla tych rodzin które w wyznaczonym czasie nie mogły przyjąć księdza proszę uzgodnić w zakrystii.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i nasz  tygodnik parafialny „ Królowanie”.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.