Ogłoszenia – 28.01.2018

Dziś IV Niedziela zwykła

 • Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przeżywamy w kościele jest Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Pamiętamy w modlitwach o cierpiących i potrzebujących pomocy.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w środę, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  b) w piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej
  c) w sobotę, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną Matki Bożej.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
 • W piątek w Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 18.00 i w kaplicy o godz. 7.30. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jeśli ktoś nie posiada, są do nabycia w zakrystii. W tym dniu ks. bp. Roman Pindel udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 • Składamy gorące podziękowania ze zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 8 230zł. Składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy gorąco podziękować za życzliwe przyjęcie, cenne duszpasterskie i gospodarcze uwagi. Dziękujemy za składane na kolędzie ofiary, które zgodnie z dekretem ks. bp. Ordynariusza są przeznaczone na utrzymanie księży, seminarium duchowne, misjonarzy, dom księży chorych i emerytów,  dom samotnej matki i inne cele w diecezji. Przygotowujemy się w parafii do większego zaangażowania się w duszpasterstwo ludzi starszych, schorowanych i biednych. Prosimy wolontariuszy i sponsorów o pomoc w realizacji tych zamierzeń. Pragniemy też zaprosić młodzież do włączenia się w różne formy aktywizujące w naszej parafii. Ten rok jest rokiem młodzieży pod patronatem św. Stanisława Kostki. Również przygotowujemy się do renowacji Misji świętych, które rozpoczną się 18 marca.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „  Niedziela” i nasz  tygodnik parafialny „ Królowanie”.
 • Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor zaprasza mieszkańców Dzielnicy Sporysz na otwarcie wyremontowanego Klubu „ Globik”. W poniedziałek 29   stycznia o godz. 12.00 uroczyste otwarcie Klubu Seniora.
 • Burmistrz Miasta Żywca zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem  dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła na spotkanie informacyjne w dniu 31 stycznia o godz. 18.00 w klubie „ Papiernik” w Zabłociu.
 • Wszystkim dzieciom, młodzieży , nauczycielom i wychowawcom rozpoczynającym ferie zimowe życzymy bezpieczeństwa i  opieki Bożej, a wszystkim pozostałym błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.