Ogłoszenia – 4.02.2018

V Niedziela Zwykła

• Dziś niedziela adoracyjna. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o dobre przeżycie zbliżającego się czasu Wielkiego Postu.
  • W dniu dzisiejszym, w MCK Żywiec o godz. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny dla dziecka – Weroniki Drobisz, która ma szanse na leczenie w Stanach Zjednoczonych skomplikowanej  i bardzo drogiej operacji niepełnosprawnej ręki. Serdecznie zapraszamy na koncert i zachęcamy do wparcia tej inicjatywy.
  •  Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) w poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
    b) we wtorek, 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
    c) w sobotę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną Matki Bożej.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
  • W sobotę 10 lutego o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ze wspólnoty „ Wiara i Światło”. Po Mszy spotkanie przy stole w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie rodziny, w domach których są osoby z niepełnosprawnością.
  • W sobotę, w przeddzień Światowego Dnia Chorych zostanie odprawiona Msza św. w Domu Seniora „Świerk” o godz. 11.00.
  • W przyszłą niedzielę, 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, rozpoczynamy  nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji poszczególnych ulic umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”,  „  Niedziela” i nasz  tygodnik parafialny „ Królowanie”.
  • W drugim tygodniu ferii wszystkim wypoczywającym; dzieciom, młodzieży , nauczycielom życzymy bezpieczeństwa i  opieki Bożej Matki Bożej, a pozostałym i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Plan nabożeństwa czterdziestogodzinnego

Niedziela 11 lutego:

godz. 12.00 -13.00 Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na 0klu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na 0klu, Wiosenna, Spacerowa.

godz. 13.00-14.00  Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka. Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.

godz. 14.00-15.00 Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Turystyczna, Grunwaldzka, Matejki.

godz. 15.00-16.00  Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Sporyska do ul. Stawy.

godz. 16.00-17.00 Wspólnoty Damaszek i Magnalia Dei oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cześć Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00-18.00 Młodzież Oazowa i młodzież kl. VII Szk. Podst.; II, III Gimnazjum oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa, cześć Sporyskiej do kaplicy

Poniedziałek, 12 lutego

godz. 17.00-18.00  III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks.Z. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta, os. Reymonta.

Wtorek, 13 lutego

godz. 17.00-18.00 Grupy AA i Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, os. Kopernika, Kilińskiego, Klonowa, Skłodowskiej, Reja