Ogłoszenia – 11.02.2018

VI Niedziela zwykła – wspomnienie MB z Lourdes – Światowy Dzień Chorych

  • Dziś ostatnia niedziela karnawału, a zarazem początek nabożeństwa czterdziestogodzinnego, poprzedzającego okres Wielkiego Postu i przygotowującego nas do renowacji Misjo Świętych. Plan udziału poszczególnych ulic w adoracji;
    Niedziela 11 lutego:

godz. 12.00 -13.00 Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na 0klu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na 0klu, Wiosenna, Spacerowa.

godz. 13.00 – 14.00  Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.

godz. 14.00-15.00 Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Turystyczna, Grunwaldzka, Matejki.

godz. 15.00-16.00  Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Sporyska do ul. Stawy.

godz. 16.00 – 17.00 Wspólnoty Damaszek i Magnalia Dei oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cześć Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00 – 18.00 Młodzież Oazowa i młodzież kl. VII Szk. Podst.; II, III Gimnazjum oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa, cześć Sporyskiej do kaplicy

Poniedziałek, 12 lutego

godz. 17.00-18.00  III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks.Z. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta, os. Reymonta.

Wtorek, 13 lutego

godz. 17.00-18.00 Grupy AA i Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, os. Kopernika, Kilińskiego, Klonowa, Skłodowskiej, Reja.

  • Dziś rozpoczyna się 51 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy. Zachęcamy do ofiarowania trudu podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu w intencji zniewolonych alkoholem i ich rodzin. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji od alkoholu.
  • We wtorek, 13 lutego po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej, oraz spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00, oraz w kaplicy o godz. 7.30. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VII Szk. Podst. i kl. II Gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Młodzież z kl. III Gimnazjum będzie miała spotkanie w czwartek 22 lutego.
  • W piątek, 16 lutego modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dl dzieci o godz. 16.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
  •   W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i nasz  tygodnik parafialny „ Królowanie”.