Ogłoszenia – 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś w I Niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się w kościele, by u stóp krzyża czerpać siły do odnowy duchowej i przemiany naszego serca. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 17.00 będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia, by dobrze przygotować się do renowacji Misji świętych, które rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca.
  • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest  Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Niech to będzie nasze świadectwo duchowej troski w intencji zniewolonych alkoholizmem i ich rodzin.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami można składać do skarbonki pod figurą Matki Bożej.
  • W czwartek przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Na Mszę zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 21 marca br.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o  godz. 18.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Prosimy rodziców i dziadków o zorganizowanie transportu dla dzieci na nabożeństwa.
  • W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą na tacę będziemy wspierać dzieci Afryki przez dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne „ Królowanie”.
  • Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczona jest na pokrycie bieżącego zadłużenia wykonanych okien w kościele oraz ogrzewania kościoła, domu parafialnego i plebanii. Pod chórem natomiast jest skarbona z napisem „Jałmużna Postna” dla najbiedniejszych i samotnych parafian. Można tam składać ofiary które przekażemy za pośrednictwem zespołu charytatywnego ludziom potrzebującym.
  • Życzymy wszystkim wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach i w realizacji uczynków miłosierdzia na co dzień.