Ogłoszenia – 24.02.2018

II Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad Gentes). Można wysłać SMS o treści „MISJE” na nr 72032, by wesprzeć to Boże dzieło. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrego przygotowania parafii do renowacji Misji św.
  • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest  Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych modlących się za swe dzieci.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi o godz. 17.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i starszych. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepolanego Serca NMP połączone z różańcem w intencji dobrego przygotowania parafii do renowacji Misji św.
  • W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. III Gimnazjum. Bierzmowanie będzie w naszej parafii w środę 21.03.2018r.o godz. 17.00.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o  godz. 18.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Prosimy rodziców i dziadków o zorganizowanie transportu dla dzieci na nabożeństwa.
  • Przygotowujemy się duchowo do renowacji (odnowienia) Misji Parafialnych, które odbędą się w dniach od 18 marca do 23 marca. Poprowadzą je o. Zachariasz Polak z Zakonu Bernardynów z Zakopanego i ks. Włodzimierz Krywecki pracujący w parafii Winniki na Ukrainie. Prosimy o modlitwę w intencji Misji i misjonarzy.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „  Niedziela” i „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne „ Królowanie”.
  • Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrane ofiary w kwocie 7 230 zł przeznaczone będą na ogrzewania kościoła, domu parafialnego i plebanii.  Pod chórem jest skarbona z napisem „Jałmużna Postna” dla najbiedniejszych i samotnych parafian. Składane ofiary przekażemy za pośrednictwem zespołu charytatywnego ludziom starszym, samotnym i najbiedniejszy z parafii. Prosimy o zgłaszanie do ks. Proboszcza ludzi starszych, biednych,  sąsiadów potrzebujących pomocy materialnej i duchowej.
  • Życzymy wszystkim duchowej przemiany i wytrwałości na tej drodze do Boga.