Ogłoszenia – 4.03.2018

III Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela adoracyjna

 • Dziś w III Niedzielę Wielkiego Postu wspominamy św. Kazimierza, Królewicza, który nie bał się być świętym. Przez pięć wieków czczony był przede wszystkim jako patron dwóch narodów: Polski i Litwy. Jego orędownictwu przypisywano zwycięstwa nad Rosjanami i Szwedami. Młodzież prosiła go o pomoc w zachowaniu czystości. Dzisiaj św. Kazimierz patronuje tym, którzy pełnią służbę publiczną w państwie. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Walusiak – wikariusz naszej parafii. Składając mu najlepsze życzenia otaczamy go naszą serdeczną modlitwą.
 • W poniedziałek, 5 marca swoje imieniny obchodzi ks. Adrian Trzopek wikariusz naszej parafii. Z darem naszej modlitwy składamy mu najlepsze życzenia.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie małżeńskie pary, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu marcu. W modlitwie naszej nie zabraknie pamięci o wdowach i wdowcach oraz ich śp. współmałżonkach, którzy zawierali małżeństwo w marcu.
 • W czwartek przed Mszą wieczornej nabożeństwo do Chrystusa Króla. Na Mszę zapraszany wszystkie kobiety. Z racji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet modlić się będziemy za nie i z nimi, wypraszając potrzebne łaski.
 • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o  godz. 18.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Dziękując rodzicom i dziadkom za  ich troskę i  transport dla dzieci na nabożeństwa, prosimy o wspólne przeżywanie tego nabożeństwa.
 • W sobotę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne III Zakonu Karmelitańskiego.
 • W przyszłą niedzielę 11 marca na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszany szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Będzie wręczenia książeczek do nabożeństwa.
 • W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest  Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu.
 • Przygotowujemy się duchowo do renowacji (odnowienia) Misji Parafialnych, które odbędą się w dniach 18 marca do 23 marca. W przyszłą niedziele każda rodzina po Mszach św. otrzyma telegram od ojców rekolekcjonistów, jako zachętę do udziału w Misjach,  jak również dokładny plan Misji Parafialnych. Prosimy o modlitwę w intencji Misji i misjonarzy.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne „ Królowanie”.
 • Składamy gorące podziękowanie za wszelkie ofiary składane do skarbonki  pod chórem z napisem „Jałmużna Postna”. Zebrane środki przekazujemy bezpośrednio  do najbiedniejszych i samotnych starszych parafian. Prosimy o zgłaszanie do ks. proboszcza kolejnych starszych, biednych potrzebujących pomocy materialnej i duchowej parafian.
 • Życzymy wszystkim   duchowej mocy i wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.