Ogłoszenia – 11.03.2018

IV Niedziela Wielkiego Postu  „Laetare”

  • Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą radości. Jest to radość ze zbliżającego się czasu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji Kościoła, papież poświęca złotą różę, którą następnie obdarowuje wyróżniające się sanktuaria, kościoły, a także osoby zasłużone dla Kościoła. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Koronka do Bożego Miłosierdzia  o godz. 17.00.
  • W poniedziałek i wtorek na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. III Gimnazjum. Po Mszy św. próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składanie próśb i podziękowań przed obrazem Matki Bożej. Po mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  • W czwartek przed Mszą wieczornej nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o  godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach całe rodzinami.
  • W piątek z racji Trzeciego Piątku Miesiąca nabożeństwo – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienia fizyczne i duchowe. Po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
  • W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczynamy Renowację (odnowienie) Misji Parafialnych. Polecamy w modlitwie całą parafię  i misjonarzy. Dziś po każdej Mszy św. będą rozdawane telegramy od ojców rekolekcjonistów, jako zachęta do udziału w Misjach z dokładnym planem Misji Parafialnych.
  • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „ Niedziela” i „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne „Królowanie”.
  • Pod chórem są do nabycia u członków Akcji Katolickiej paschaliki, świece na liturgię Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną w naszej parafii.
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na  ten szczególny czas oczekiwania na renowacje Misji Parafialnych i Świąt Wielkanocnych.