Ogłoszenia – 18.03.2018

 • Dziś w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy renowację Misji Parafialnych. Dokładny plan spotkań rekolekcyjnych został dostarczony każdej rodzinie. Jest też umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotce parafialnej. Na zakończenie dzisiejszej Mszy św. każda rodzina otrzyma świecznik – świecę, jako symbol jedności i rodzinnej modlitwy. Świece w imieniu rodziny odbierać będą matki.
 • Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania krzyży od V niedzieli Wielkiego Postu do liturgii wielkopiątkowej. Poprzez ten znak zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie, iż prócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, ważniejsze jest to co widzą oczy naszej duszy, czyli nieskończona miłość Boga do człowieka.
 • W środę na Mszy św. o godz. 17.00, bp Piotr Greger – biskup pomocniczy naszej diecezji udzieli sakramentu bierzmowania 50 osobom z naszej parafii.
 • W czwartek dzień spowiedzi od godz.8.00 do 18.00, a zarazem dzień zakończenia renowacji Misji Parafialnych. O godz. 9.00 Msza św. dla wszystkich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. O godz. 18.00 Msza św. i rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Procesja z krzyżem misyjnym przejdzie ulicami; ks. P. Skargi, ks. Zdzisława Dzidka, Reymonta, pod Krzyż misyjny, gdzie będzie udzielone błogosławieństwo rekolekcyjne. Prosimy o przyniesienie do kościoła krzyży, które wiszą w naszych domach. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na działalność misyjną rekolekcjonistów.
 • W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną w domach. Prosimy o zgłoszenia do czwartku w zakrystii wszystkich chorych leżących lub innych starszych. Droga Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o  godz. 18.30.
 • W piątek wyrusza z  Żywca Ekstremalna Droga Krzyżowa z kościoła św. Floriana po Mszy św. o godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę 25 marca przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczysty wjazd P. Jezusa na osiołku i poświęcenie palm. Po Mszy św. konkurs palm na placu przed kościołem. W Amfiteatrze pod Grojcem „ Beskidzka Pasja„- przedstawienie Męki Pańskiej.
 • Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczymy ja na organizacje rekolekcji i zakup świec – świeczników oraz spłatę długu za piec olejowy pod kościołem.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „ Gość Niedzielny”, „  Niedziela” i „ Miłujcie się” oraz nasze parafialne „ Królowanie”.
 • Pod chórem są do nabycia u członków Akcji Katolickiej paschaliki, świece na liturgię  Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną w naszej parafii. Siostry zakonne z Trzebini wraz ze wspólnotą „Damaszek” organizują  przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony jest na misję.
 • Również w przyszłą niedzielę będzie organizowany Kiermasz świątecznych dekoracji przez naszą młodzież ze wspólnoty „ Jestem”. Zachęcamy do wspierania tych inicjatyw.
 • Burmistrz Miasta Żywca zaprasza mieszkańców zainteresowanych wymianą pieców,  założeniem instalacji fotowoltaicznych lub montażem pomp ciepła na spotkania informacyjne w dniu 22 marca o godz. 16.00 w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego lub o godz. 17.30 w Klubie Papiernik. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu ogłasza nabór do kl. I. Zapisy do końca marca br. Szczegóły w gablocie parafialnej.