Ogłoszenia – 25.03.2018

 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Poświęcenie palm i uroczysty wjazd Jezusa na osiołku o godz. 11.00. Po Mszy św. konkurs palm na placu przed kościołem.
 • W katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej główne uroczystości pod przewodnictwem ks. bp Ordynariusza Romana Pindla o godz. 13.30 z okazji Światowego Dnia Młodzieży.
 • W Amfiteatrze żywieckim dziś o godz. 19.00 „Beskidzka Pasja” przygotowane przez młodzież parafii konkatedralnej z Żywca. Cena biletu dla dorosłych 10 zł, a dla dzieci za darmo.
 • Liturgia Wielkiego Tygodnia.
  a) Wielki Wtorek, 27 marca o godz. 17.00 plenerowa Droga Krzyżowa na duży Grojec.
  b) Wielki Czwartek, 29 marca o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom – seniorom. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 2o.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka, od 21.00 młodzież
  c) Wielki Piątek, 30 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 11.00. dla młodzieży o godz. 12.00. O godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej z rozważaniem Drogi Krzyżowej. Po niej adoracji krzyża, Komunii św.,  obrzęd namaszczenia figury Pana Jezusa i przeniesienie do ołtarza Grobu Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 do 60 r. życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 r. życia, bez możliwości udzielenia dyspensy.
  d) Wielka Sobota, 31 marca, święcenie pokarmów na stół wielkanocny; w kościele o godz. 10.00,11.00, 2,00; w Kolebach o godz. 11.00; w kaplicy sporyskiej o godz. 12.00. Produkty żywnościowe dla najbiedniejszymi starszymi osobami naszej parafii można złożyć w koszach przy figurze św. Józefa do godz. 12.00. Akcja Katolicka, Zespół Charytatywny przekaże dary do biednych, starszych i potrzebujących osób.  Liturgia Poświecenia ognia i wody o godz. 18.00. Przynosimy ze sobą świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  e) Niedziela Zmartwychwstania, 1 kwietnia, Msza rezurekcyjna o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP ze swymi sztandarami, panie z feretronami, panów ze sztandarami, służbę liturgiczną ołtarza. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30. W kaplicy sporyskiej Msza o godz. 8.00.
  f) Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia Msze św. jak w każdą niedziele. O godz. 11.00 udzielony będzie sakrament chrztu św. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w Wielki Wtorek po Mszy wieczornej. W kaplicy sporyskiej Msza o godz. 7.30.
 • Plan adoracji całonocnej przy Bożym Grobie w Wielki Piątek:
  21.30 – Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym
  22.30 – Droga Krzyżowa (dla tych, którzy nie mogli być o godz. 18.00)
  23.00 – ul. Kamienna, Łagodna, Okopowa, Okrężna, cz. Sporyskiej do Kamiennej
  24.00 – ul. Za Łyską, Pod Łyską Pod Szkołą, Na Oklu, Cisowa, Sosnowa, Orzechowa, Pierwogóra, Partyzantów, Spacerowa
  1.00 –  ul. Grabowa, Stokowa, Kwiatowa, Potoczna, Pszczelna, Górska, Kątowa, Kolista, cz. Sporyskiej do Pszczelnej
  2.00 – ul. Nad Koszarawą Isep, Habdasówka, Pola Lisickich, Wiklinowa, Osiedlowa, Boczna,
  3.00 – ul. P. Skargi, Buczka, Os. Reymonta, Reymonta,
  4.00 – ul. Kopernika, os. Kopernika
  5.00 – ul. Grobla, Nad Stawem, Grunwaldzka, Matejki
  6.00 – ul. Grapa, Cicha, Turystyczna, Klonowa, Reja, Kilińskiego
  7.00 – ul. Podgórska, Poprzeczna, Wspólna, Wapienna, Grojec, Magnoliowa
  8.00 – Róże Różańcowe
  9.00 – Dzieci
 • Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7820 zł. Podziękowania od ojców rekolekcjonistów za ofiary składane w czasie rekolekcji na działalność duszpasterską; od dzieci i młodzieży za dary serca składane podczas kiermaszów świątecznych; od starszych i biednych parafian za ofiary składane do puszki pod chórem „ Jałmużna postna”. Niech dobry Bóg wszystkim hojnie wynagrodzi za te dary serca.
 • Akcja Katolicka rozprowadza świece- paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Można tę świece zapalić na stole wielkanocnym obok baranka jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność charytatywną naszej parafii.
 • Młodzież naszej parafii rozprowadza kartki świąteczne własnoręcznie wykonane oraz babki świąteczne i baranki z domowego wypieku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na zakup egzemplarzy Pisma św. dla młodzieży
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów; „Gość Niedzielny”, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Napełnieni mocą z nieba po odprawionych rekolekcjach, przeżyjmy ten Wielki Tydzień w duchu miłości, wyciszenia i zbliżenia do Boga i drugiego człowieka.