Ogłoszenia – Wielkanoc 1.04.2018

 • Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Okres Wielkanocny. Dni w Oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień. Zewnętrznymi znakami okresu wielkanocnego są Krzyż z czerwoną stułą, Paschał i Figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.
 • W Drugi Dzień Świąt modlitwą i ofiarą wspieramy uniwersytety katolickie; Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za złażone na tacę ofiary.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i
  duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Podziękowania wszystkim uczestnikom parafialnej Drogi Krzyżowej na Grojec (było 200 osób). Grupie dekoracyjnej za piękny ołtarz Ciemnicy i Grobu Bożego. Wszystkim ofiarodawcom za datki składane w czasie Gorzkich Żali na dekoracje i kwiaty  do Bożego Grobu. Bóg zapłać strażakom, ministrantom i lektorom, parafianom wszystkich rejonów za całonocną adorację. Bóg zapłać służbie liturgicznej ołtarza, Asyście Żywieckiej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary, strażakom ze swym sztandarem, orkiestrze, kościelnemu, organiście, wam wszystkim. Bóg zapłać za produkty żywnościowe dla biednych rodzin naszej parafii. Akcji Katolickiej i Zespołowi Charytatywnemu oraz ludziom dobrej woli za pomoc w rozdziale produktów żywnościowych do najbiedniejszych starszych naszych parafian. Niech Bóg za wasze dobro hojnie obdarza błogosławieństwem i łaską.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek, nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą za wszystkich kapłanów o godz. 17.00.
 • W piątek od o godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Z racji trwającej Oktawy Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • w sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia Święto Miłosierdzia Bożego. O  godz.15.00  nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy za mostem i procesja  Drogi Światła na Średni Grojec do krzyża papieskiego.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Chrystus Zmartwychwstały, Zwycięzca piekła i szatana niech umacnia w was wiarę, nadzieję i miłość. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na ten nowy czas.