Ogłoszenia – 8.04.2018

  • Dziś obchodzimy w całym Kościele Święto Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kaplicy sporyskiej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z procesją Drogi Światła, na Grojec pod krzyż papieski. Niedziela Miłosierdzia otwiera 74 Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.
  • Dziś również Międzynarodowe Święto Caritas, organizacji kościelnej zajmującej się pomocą biednym i potrzebującym. Dziękujemy Bogu za nasz parafialny Zespół Charytatywny, który pomaga najbiedniejszym z biednych w parafii.
  • W poniedziałek, 9 kwietnia, przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z tym roku z dnia 25 marca). Jest to Dzień Świętości Życia. Osoby, które pragną podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zagrożonego aborcją będą mogły złożyć taką deklarację w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Ofiarą na tacę wesprzeć można Dom Matki i Dziecka w Bielsku Białej Lipniku.
  • We wtorek, 10 kwietnia przypada 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej, a 13 kwietnia przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katyńskich.  Modlimy się za wszystkie ofiary tych narodowych tragedii.
  • We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, Patrona naszej parafii i kościoła.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • W kinie Janosik w Żywcu w dniu 22 kwietnia o godz. 14.00 wyświetlany jest film; „Pełnia życia”. Jest to prawdziwa historia o niezłomnej woli życia, o sile miłości i przyjaźni. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w zakrystii.
  • Jezu Miłosierny błogosław całej naszej wspólnocie parafialnej wszystkim ludziom dobrej woli.