Ogłoszenia – 22.04.2018

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

  • Dziś Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy 55 Światowy Tydzień Modlitw o powołania. Modlitwą obejmujemy wszystkich kapłanów pracujących w parafii, pochodzących z parafii, jak również modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W poniedziałek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W środę, 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty. O godz. 17.00 nabożeństwo do Królowej Pokoju, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do MB Nieustającej Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
  • W poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba dzieci przed I Komunią św.
  • W sobotę, 28 kwietnia zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy bł. Hanna Chrzanowska. Uroczystościom w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach  przewodniczyć będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie ks. kard. Angelo Amato. Ta beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, patronka pielęgniarek i lekarzy ma szczególne znaczenie dla nas w kontekście budującego się na terenie naszej parafii szpitala powiatowego.
  • Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7650 zł.
  • Organizujemy pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Ziemi Przemyskiej w dniach 18 i 19 maja (piątek i sobota). Zwiedzimy m. in. Markową z muzeum rodzimy Ulmów ratujących Żydów, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Komańczę – miejsce internowania kard. Wyszyńskiego, Duklę – sanktuarium św. Jana z Dukli, Miejsce Piastowe z sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Markiewicza założyciela Michalitów. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia ; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy powołanym do kapłaństwa i zakonu łaski wierności i wytrwałości, solenizantom obfitości Bożych darów i opieki patronów, parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.