Ogłoszenia – 29.04.2018

 • W V Niedzielę Wielkanocną Jezus mówi do nas, że jesteśmy w kościele, jak winna latorośl wszczepiona w krzew winny. Kto trwa w Chrystusie, a On w nim, ten przynosi owoc obfity. Chciejmy często czerpać moc od Chrystusa Zmartwychwstałego.
 • We wtorek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to Święto Ludzi Pracy. Zapraszamy wszystkich pracodawców i pracowników na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy wypraszać u Boga potrzebne łaski dla całego środowiska pracowniczego.
 • W środę, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na Mszą wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu maju.
 • W czwartek, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. W konkatedrze żywieckiej Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Po niej uroczystości patriotyczne na Żywieckim Rynku. Jest to Święto Konstytucji 3 Maja. Modlimy się też za Polaków w Ojczyźnie i na emigracji. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.
 • W piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Zapraszamy wszystkich strażaków z OSP Sporysz, wraz z rodzinami na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00. W tym dniu, z racji pierwszego piątku miesiąca, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej, które będą miały rocznice I Komunii św. 13 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
 • Na piątek, 4 maja, Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, połączone z różańcem.
 • W sobotę o godz. 11.00 dzieci z klasy III przystąpią do I Spowiedzi św. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych i pozostałych członków rodziny do skorzystania z sakramentu pokuty przed tak ważnym wydarzeniem religijnym w życiu ich dziecka.
 • W przyszłą niedzielę, 6 maja odbędzie się w naszej parafii I Komunia św. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. O godz. 14.00 będzie również Msza św. z I Komunią dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Z racji dużej ilości dzieci komunijnych prosimy parafian o udział na Mszach św. o innej godzinie.
 • Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy przydrożnych figurkach maryjnych. Prosimy o zadbanie i przystrojenie tych figur. Jest to znak naszej wiary i pobożności.
 • Organizujemy pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Ziemi Przemyskiej w dniach 18 i 19 maja (piątek i sobota). Zwiedzimy m.in. Markową z muzeum rodzimy Ulmów ratujących Żydów, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Komańczę – miejsce internowania Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, Duklę – sanktuarium św. Jana z Dukli, Miejsce Piastowe z sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza założyciela Michalitów. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia ; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy strażakom obfitości Bożych darów i opieki św. Floriana, a parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.