Ogłoszenia – 6.05.2018

 • Dzisiaj przezywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii podniosła uroczystość, dzień Pierwszej Komunii św. dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
 • Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień dzieci komunijne będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy wieczornej. Prosimy rodziców o obecność i towarzyszenie dzieciom w ich radości Białego Tygodnia.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne kierują zwykle wiernych do przydrożnych krzyży lub krzyży umieszczanych wśród pól. W poniedziałek procesja błagalna wyruszy o godz. 17.00 od krzyża na rondzie sporyskim. Msza św. w kaplicy za mostem o urodzaje o godz. 18.00. We wtorek o godz. 17.30 procesja wyruszy od krzyża misyjnego wokół kościoła. Msza św. o uświęcenie pracy ludzkiej o godz. 18.00. W środę procesja wyruszy od krzyża przy ul. Partyzantów o godz. 17.00. Msza św. za głodujących o godz. 18.00.
 • We wtorek, 8 maja  przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w bazylice Matki Bożej w Hałcnowie ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu alumnom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Od piątku, 11 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 20 maja.
 • W przyszłą niedzielę, 13 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej będą miały o godz. 11.00 rocznice swej Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
 • W przyszłą niedzielę, 13 maja w Rychwałdzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Jak co roku dla pielgrzymów naszej parafii organizowany jest autokar. Wyjazd o godz. 16.45 z przystanku Sporysz – Rampy. Autokar będzie zatrzymywał się na przystankach MZK wzdłuż ul Sporyskiej, Isep, Kopernika przez Świnną i Rychwałdek.
 • Nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy przydrożnych figurkach maryjnych. Prosimy o zadbanie i przystrojenie tych figur. Jest to znak naszej wiary i pobożności.
 • Organizujemy pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Ziemi Przemyskiej w dniach 18 i 19 maja (piątek i sobota). Zwiedzimy min. Markową z muzeum rodzimy Ulmów ratujących Żydów, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Komańczę- miejsce internowania kard. Wyszyńskiego, Duklę – sanktuarium św. Jana z Dukli, Miejsce Piastowe z sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Markiewicza założyciela Michalitów. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia ; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy dzieciom komunijnym wielkiej radości w sercu ze spotkania z Panem Jezusem oraz czułej i macierzyńskiej opieki Matki Bożej. Rodzicom tych dzieci życzymy wierności i siły w prowadzeniu dzieci do Boga, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.