Ogłoszenia – 13.05.2018

 • Dziś przypada liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy moment, kiedy Chrystus przestał być widoczny dla ludzkich oczu, a uczniowie byli świadkami wstąpienia do chwały niebieskiej. On nie odszedł. Jest z nami wciąż obecny, aczkolwiek w inny sposób.
 • Dziś w naszej parafii dzieci z kl. IV przeżywają swoją Pierwszą Rocznicę Komunii św. Przez najbliższy tydzień dzieci te będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy wieczornej w strojach komunijnych. Prosimy rodziców o towarzyszenie swym dzieciom w ich radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym.
 • Dziś w Rychwałdzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odmówiony rożeniec z rozważaniami, a o godz. 19.00 odprawiana zostanie Msza św. z procesją światła pod przewodnictwem bp Romana Pindla.
 • W poniedziałek, 14 maja obchodzimy święto św. Macieja, apostoła.
 • W środę, 16 maja wspominamy w liturgii św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 • W czwartek o godz. 18.00 w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. VII Szkoły Podstawowej oraz kl. II Gimnazjum.
 • Od piątku, 18 maja modlimy się do Bożego miłosierdzia z racji Trzeciego Piątku miesiąca. Nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 • W sobotę, 19 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego czuwanie modlitewne wszystkich wspólnot modlitewnych i duszpasterskich oraz parafian i gości. Początek o godz. 21.00 przy kaplicy za mostem odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Następnie wspólne wyjście na Grojec pod Krzyż Papieski. Tam będzie sprawowana Msza św. o godz. 22.00. Po Mszy św. dzielenie się radością przy ogniskach.
 • Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy przydrożnych figurkach maryjnych.
 • Składamy gorące podziękowanie grupie parafian ze Sporysza za odnowienie kapliczki Chrystusa na rondzie w Sporyszu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia ; „Gość Niedzielny” „ Niedziela”, „Źródło”, „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.