Ogłoszenia – 27.05.2018

 • Wraz z całym Kościołem obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Katechizm poucza nas, że „tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem wszystkich innych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca”
 • We wtorek, 29 maja –  wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 • W środę, 30 maja –  wspomnienie  św. Jana  Sarkandra,  kapłana  i męczennika, głównego patrona diecezji bielsko-żywieckiej. Tradycyjna procesja ku czci św. Jana Sarkandra odbędzie się w Skoczowie 3 czerwca, o godz. 10.30.
 • Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Żywcu. W środę, 30 maja w Amfiteatrze Pod Grojcem spotkanie młodzieży  żywiecczyzny pod hasłem „ Duchowa Rewolucja”. Początek o godz. 9.00. Bliższe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.
 • W czwartek, 31 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedziel. ęProcesja do czterech ołtarzy wyruszy o godz. 12.00 i przejdzie ulicami; P. Skargi, Isep, Sporyska. Zakończenie w kaplicy za mostem Mszą św. o godz. 13.00. Nie będzie porannej Mszy w kaplicy. Na uroczystą procesje zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń Wiejskich, strażaków, panie niosące feretrony, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty.
 • Od piątku w Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.
 • W piątek, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Siostry Karmelitanki – Misjonarki z Trzebini zapraszają wszystkie dzieci na festyn misyjny w sobotę 2 czerwca. Bliższe informacje na plakacie.
 • W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie dzieci komunijne, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem o godz. 17.00.
 • Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.
 • Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 630 zł. Podziękowanie firmie p. Oczkowskiego za przycinkę i pielęgnację drzew przed kościołem. Suche konary zagrażały zdrowiu i życiu uczestników nabożeństw wychodzących z kościoła i wyjeżdżających z parkingu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.