Ogłoszenia – 3.06.2018

 • W dniu dzisiejszym w całym Kościele polskim obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. W tym roku ma ono szczególną wymowę. Dziękujemy w 100 rocznice odzyskania niepodległość naszej Ojczyzny i 750-lecia założenia naszego miasta Żywca. Na zakończenie adoracji odmówimy akt dziękczynienia i zawierzania Opatrzności Bożej.
 • W dniu dzisiejszym doroczna pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie ku czci św. Jana Sarkandra. W tym roku procesję prowadzi bp senior Tadeusz Rakoczy, który obchodzi 80 urodziny i 55 rocznice święceń kapłańskich.
 • Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy wieczornej. Do udziału  w tych nabożeństwach ze szczególnym błogosławieństwem zapraszamy;
  a) w poniedziałek, 4 czerwca wszystkie mamy w stanie błogosławionym, oraz rodziców    z maleńkimi dziećmi.
  b) we wtorek, 5 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i młodzież szkolną
  c) w środę, 6 czerwca zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, wdowy i wdowców
  d) w czwartek, 7 czerwca na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków i ziół.     Dzieci otrzymają słodkie upominki za udział w nabożeństwach eucharystycznych.
 • W piątek, 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Parafii po Mszy wieczornej. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post oraz  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę. 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • W  przyszłą niedzielę, 10 czerwca w Żywcu organizowany jest  II Marsz dla Życia i Rodziny. Początek marszu o godz. 11.00 na rynku żywieckim. Będą świadectwa o wartości rodziny i program artystyczny. O godz. 12.00 na głos trombity przemarsz do Amfiteatru Pod Grojcem gdzie o godz. 13.00 zostanie odprawiona  Msza św. pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Rakoczego. Po Eucharystii odbędzie się piknik rodzinny.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 • Składamy gorące podziękowanie wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym osobom i grupom, które przygotowywały ołtarze, dekorowały domy, niosły feretrony, sztandary, baldachim, Asyście Żywieckiej, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, dzieciom I Komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty z ich rodzicami, Służbie Liturgicznej Ołtarza, organiście, kościelnemu. Wszystkim niech Bóg hojne błogosławi zsyłając obfite łaski doczesne i wieczne.
 • Młodzież z naszej parafii uczestniczyła, 2 czerwca w XXII Spotkaniu Młodych – Lednica 2018 r. Gorące podziękowania dla organizatorów, a dla sponsorów za dofinansowanie tego wyjazdu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.