Ogłoszenia – 24.06.2018

 • Dziś przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Przyłękowie kolejne czuwanie maryjne. Początek o godz. 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej od mostku. Organizujemy wyjazd autokarowy dla pielgrzymów o godz. 16.30 od przejazdu kolejowego. Autokar będzie zatrzymywał się na przystankach MZK ul. Sporyskiej, Isep, Kopernika.
 • W środę, 27 czerwca – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa przywrócona po wielu latach. Uroczystej Mszy o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Wiesław Firlej, były wikariusz parafii, obchodzący Jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich parafian i wszystkie grupy duszpasterskie, szczególnie grupy maryjne. W czasie liturgii zostaną poświęcone i zaprezentowane wota ofiarowane Maryi przez poprzednie pokolenia. Składamy gorące podziękowanie fundatorom i wykonawcom gablot.
 • W czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 • W piątek, 29 czerwca –  Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje w tym dniu post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, 30 czerwca kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Składamy podziękowania  za  zeszłotygodniową składkę inwestycyjną.  Zebrano 7 450 zł. Z zebranych ofiar dofinansowujemy m.in. wyjazd dzieci ze świetlicy na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Bystrej Podhalańskiej.
 • Trwają zapisy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd 8 lipca o godz. 5.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 • Organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 -14 sierpnia br. Bliższe informacje na plakacie. Zapisy u ks. Kazimierza Walusiaka.
 • Nasza parafia za duchowy wkład w historię miasta została wpisana do Złotej Księgi miasta Żywca. Aktu tego dokonano na uroczystej Sesji Rady Miasta w ramach obchodów 750-lecia Żywca. Burmistrz miasta dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzeń jubileuszowych i zaprasza 24 czerwca na godz. 15.00 na żywiecki Rynek szczególnie seniorów, dla których oprócz występów artystycznych i innych atrakcji przewidziano również bezpłatne konsultacje lekarskie.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Życzymy bezpiecznego wypoczynku przebywającym na wakacjach, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.