„Droga do Boga” – wyjazd wakacyjny

Po zakończeniu roku szkolnego, w sobotę 23 czerwca, 50 osobowa ekipa (42 dzieci oraz 8 opiekunów) wyruszyła autokarem na pięciodniowy kurs zatytułowany „Droga do Boga” w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym w Bystrej Podhalańskiej. Do środy 27 czerwca dzieci z grup przy parafialnych (ministranci, Oaza Dzieci Bożych, świetlica Radość oraz dzieci ze scholki) uczestniczyły w zorganizowanym dla nich czasie wspólnej modlitwy, gry i zabawy. Spędzając razem czas pod duchową opieką Księdza Adriana oraz opiekunów ze wspólnoty Damaszek Lucynki, Joli, Agnieszki, Teresy, Ani oraz Grześka i Marcina można było poznać szczegółowo przykazania kościelne. Każdy dzień to kolejne omawiane przykazanie i kolejny krok na drodze do Boga. Ponad to dzieci brały udział we wspólnej gimnastyce, zabawie, grze na boisku, spotkaniach w grupach oraz Mszy Świętej w czasie której brały czynny udział czytając, śpiewając i modląc się o siły do wypełniania poznanych przykazań. Kurs zakończył się wręczeniem karty uprawniającej do poruszania się na drodze do Boga i wręczeniem każdemu egzemplarza Ewangelii, które stanowią istotę Bożego nauczania. Mamy nadzieję ze przeżyty razem czas umocni je w formacji, którą odbywają w naszej parafii posługując przy ołtarzu oraz pracując w domu parafialnym na cotygodniowych spotkaniach. Ufamy również, że wspólny wyjazd zintegruje je ze sobą tak by na chwałę Bożą służyły Jezusowi i ludziom naszej parafii.