Ogłoszenia – 1.07.2018

• Dziś w pierwszą niedziele miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św.
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) we wtorek, 3 lipca – święto św. Tomasza, Apostoła
    b) w środę, 4 lipca – wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
    c) w czwartek, 5 lipca – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
    d) w piątek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne-Godzina Święta i okazja do spowiedzi. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej a o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z różańcem.
  • Rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie wakacyjne przypominamy o obowiązku przekazaniu na piśmie prośby do organizatorów o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i praktykach religijnych. Gdy rodzice wyjeżdżają z dziećmi na zagraniczne wakacje to również niech nie zapominają o obowiązkach religijnych wynikających z postawy chrześcijańskiej.
  • Trwają jeszcze zapisy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd 8 lipca o godz. 5.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 -14 sierpnia br. Bliższe informacje na plakacie. Zapisy u ks. Kazimierza Walusiaka.
  • Składamy gorące podziękowania wszystkim którzy przyczynili się w wykonaniu gablot na wota do kaplicy Matki Bożej , jak również wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowych ku czci MB Nieustającej Pomocy
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy bezpiecznego wypoczynku przebywającym na wakacjach, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.