Ogłoszenia – 8.07.2018

XIV  Niedziela Zwykła

• Dziś w Częstochowie Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Naszą parafię reprezentują członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja istniejącego przy naszej parafii.
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
    a) w środę, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    b) w czwartek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerkfurtu, biskupa i męczennika
    c) w piątek, 13 lipca – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W piątek w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 18.00. Z naszej parafii wyrusza autokar z pielgrzymami o godz. 16.45. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK wzdłuż ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika.
  • Rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie wakacyjne przypominamy o obowiązku przekazaniu na piśmie prośby do organizatorów o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i praktykach religijnych. Również rodzice wyjeżdżający z dziećmi niech nie zapominają o obowiązkach religijnych wynikających z postawy chrześcijańskiej.
  • Organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 -14 sierpnia br. Bliższe informacje na plakacie.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Życzymy bezpiecznego wypoczynku przebywającym na wakacjach, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.