Ogłoszenia 15 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XV  Niedziela Zwykła – 15.07.2018r.

1.  Dziś w kolejną niedziele wakacyjną przypomina nam Jezus o naszym powołaniu do misji, do apostolstwa chrześcijańskiego w naszym domu, miejscu pracy czy wypoczynku. Obdarza nas swoją łaską i swym błogosławieństwem.

 

  1. W poniedziałek, 16 lipca  liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy przyjęli szatę Maryi-Szkaplerz, by byli wierni podjętym zobowiązaniom. Cieszymy się obecnością i działalnością w naszej parafii wspólnoty świeckiej III Zakonu Karmelitańskiego.

 

  1. W środę 18 lipca liturgiczne wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. Po Mszy wieczornej uczczenie relikwii świętego.

 

  1.  W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo i koronka  do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. 4. Przypominamy rodzicom, którzy wysyłają dzieci na obozy i kolonie wakacyjne, aby przekazali na piśmie prośbę do organizatorów o umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i praktykach religijnych.

 

  1. Organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Czernej w dniu 21 lipca na spotkanie Wspólnot Karmelitańskich. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

 

  1. Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Gromadzimy środki finansowe do odwodnienia kościoła i zamontowania klimatyzacji w kościele.

 

  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.