Ogłoszenia 16 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI  Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.

 

  1. 1. Dziś w kościołach modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszy św. będzie poświęcenie samochodów, motorów i rowerów. Z tej okazji kierujący pojazdami otrzymają obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowców. „Miva Polska” zachęca do udziału w akcji pt.: „ św. Krzysztof – podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy”.

 

  1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia;
  2. a) poniedziałek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  3. b) wtorek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  4. c) środa, 25 lipca – świeto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców
  5. d) czwartek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

 

  1. We wtorek, 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie kolejne czuwanie modlitewne. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa od mostku, o godz. 18.00 Różaniec św. z procesją eucharystyczną, o godz. 19.00 Msza św. Z parafii wyrusza autokar dla pielgrzymów o godz. 16.30 od przejazdu kolejowego. Będzie się zatrzymywał na przystankach MZK przy ul. Sporyskiej, Isep i Kopernika.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

 

  1. Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 430 zł.

 

  1. Kierowcom życzymy bezpiecznego dojechania do celu podróży i opieki św. Krzysztofa. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.