Ogłoszenia 17 Niedziela Zwykła

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII  Niedziela Zwykła – 29.07.2018r.

 1. Dziś w kościołach czytany jest apel biskupów Polski wzywający do abstynencji od alkoholu przynajmniej na miesiąc sierpień. Modlimy się za wszystkich zniewolonych alkoholizmem o uwolnienie, a dla rodzin alkoholików o siłę i głęboką wiarę w walce o każdego zniewolonego. W kaplicy Matki Bożej jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do niej osób pragnących podjąć abstynencje od alkoholu.

2, Liturgiczne wspomnienia tygodnia;

a)  wtorek, 31 lipca –  wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

b) środa, 1 sierpnia  –  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

c)  czwartek, 2 sierpnia – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

d) sobota, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów

3. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które przyjęły sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu.

4. W czwartek przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki( stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca świętego). W Rychwałdzie o godz. 16.00 spotkanie i Msza dla chorych. Od godz. 15.00 okazja do spowiedzi.

5, W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne „Godzina święta” i okazja do spowiedzi. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.

7. Składamy gorące podziękowania wszystkim kierowcom za zeszłotygodniową ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Zebrano 3 120 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.