Ogłoszenia – 19.08.2018

XX  Niedziela Zwykła

 • Trwa miesiąc sierpień , miesiąc trzeźwości. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do trwania w abstynencji od alkoholu w tym miesiącu. Nowe osoby zapraszamy do zapisywania swej deklaracji abstynenckiej.
 • Wspomnienia liturgiczne tygodnia:
  a) poniedziałek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  b) wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  c) środa, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  d) czwartek, 23 sierpnia – wspomnienie św. Róży z Limy
  e) piątek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła
 • W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka z Żywca na Jasną Górę. W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 sierpnia. Jest to dzień wspólnego wejścia grup pieszych żywieckiej pielgrzymki. Wyjazd od kościoła o godz. 5.30. Powrót ok. godz. 21.00.
 • W sobotę, 25 sierpnia od godz. 9.00 na boisku Orlik koła Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się turniej sportowy dla dzieci i młodzieży zorganizowany przed Akcję Katolicką naszej parafii. Zapraszamy całymi rodzinami.
 • W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia w święto Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Zapraszamy wszystkich parafian, gości. Zachęcamy do dzielenia się  darami  w postaci płodów rolnych, owoców i jarzyn lub przetworów z przeznaczeniem dla starszych, biednych i schorowanych naszych parafian. Dary te zostaną przekazane przez parafialny odział charytatywny potrzebującym starszym ludziom.
 • Składam  gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Trwają prace przy odwodnieniu kościoła i odprowadzeniu tzw. deszczówki do kanalizacji.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. W przedsionku kościoła są do zabrania gazety o sanktuarium maryjnym w Leśniowie. Żywiecka piesza pielgrzymka na Jasną Górę, jak i autokarowa pielgrzymka nawiedzają to uświęcone miejsce.
 • Niech dobry Bóg ma was wszystkich w swej opiece, a Matka Boża Królowa wyprasza potrzebna łaski na każdy wasz dzień pracy czy wypoczynku.