Ogłoszenia – 26.08.2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

• Dziś w naszej parafii dziękujemy Bogu za tegoroczne plony pól i sadów. Uroczysta Msza dożynkowa o godz. 11.00. Składamy gorące podziękowania wszystkim darczyńcom płodów rolnych za dary które przekażemy starszym i biednym parafianom. Także dziś odbywają się diecezjalne uroczystości dożynkowe w Bystrej koła Bielska Białej.
  • Wspomnienia liturgiczne tygodnia;
    a) poniedziałek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki
    b) wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    c) środa, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    d) sobota, 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • W środę, 29 sierpnia o godz. 5.30 wyrusza autokarowa parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi nawiedzą sanktuaria w Leśniowie, św. Annie i Gidlach i dołączą do wspólnego wejścia grup pieszych żywieckiej pielgrzymki. W parafii jest tylko wieczorna Msza św.
  • W sobotę, 1 września z racji pierwszej soboty miesiąca rano o godz. 6.10 godzinki ku czci matki Bożej a wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 8 060 zł. Zakończyliśmy prace przy odwodnieniu kościoła i odprowadzeniu tzw. deszczówki do kanalizacji.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem u ministrantów do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Na dzień dzisiejszy i cały nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.