Ogłoszenia – 2.09.2018

XXII Niedziela Zwykła

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. W Cieszynie odbywają się główne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzickiego, współpatrona naszej diecezji.
 • W poniedziałek, 3 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny.
  Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców na Mszę św. o godz. 8.00.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej
  Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną NMP. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek małżeński w miesiącu wrześniu.
 • W czwartek nabożeństwo eucharystyczne Godzina Święta i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi młodzież kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich.
 • W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00. Pamiętajmy, że istotą pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa, a nie tylko spowiedź św.
 • W sobotę, 8 września, w Żywcu w Amfiteatrze Pod Grojcem o godz. 9.30 rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych z całej diecezji. W konkatedrze żywieckiej o godz. 18.00 Msza odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W przyszłą niedzielę, 9 września na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów z plecakami i przyborami szkolnymi na poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo dla dzieci na cały rok szkolny.
 • W przyszłą niedzielę, 9 września Stowarzyszenie Asysta Żywiecka zaprasza na inscenizację przeniesienia Cechu Piekarskiego i Burkot na żywiecki rynek. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej. Spotkania w każdy wtorek od godz. 16.00. Zachęcamy też dorosłych do wolontariatu, jak również sponsorów do ofiarności na rzecz świetlicy. Zapraszamy również młodzież na spotkania Wspólnoty JESTEM. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy wieczornej.
 • Składamy gorące podziękowania pielgrzymom pieszej i autokarowej
  pielgrzymki na Jasną Górę za świadectwo wiary i dar modlitwy w intencji parafii i parafian. Podziękowania za dar pielgrzymów autokarowych. Z zaoszczędzonych pieniędzy za przejazd autokarów zakupimy nowy relikwiarz. Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej zostaną wprowadzone do kościoła w czasie odpustu parafialnego.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy światła Ducha Św. w rozpoczynającym się roku szkolnym, a wszystkim parafianom i gościom obfitości łask Bożych na codziennych drogach życia i pracy.