Ogłoszenia – 9.09.2018

XXIII Niedziela Zwykła

 • Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Zachęcamy i zapraszamy wszystkie środowiska: rodzinne, szkolne i grupy parafialne do wspólnej modlitwy i odpowiedzialnego współdziałania dla dobra dzieci i młodzieży.
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej wspólnota modlitewna „Magnalia Dei” zaprasza na wieczór uwielbienia z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego wszystkich członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja na powakacyjne spotkanie formacyjne.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. pierwsze powakacyjne spotkanie wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej „Damaszek”. W tym roku formacyjnym spotkania będą nosić nazwę „Szkoła Miłości św. Pawła”. Zapraszamy wszystkich chcących poszerzenia swej wiedzy religijnej i pogłębienia relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Również po Mszy wieczornej na plebanii spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 • W czwartek, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. VIII i kl. III Gimnazjum przygotowują się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • W piątek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kaplicy za mostem o godz. 17.00 uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Infułata Władysława Fidelusa. Zapraszamy wszystkich parafian. W tym roku festyn parafialny organizowany z racji odpustu zostaje przeniesiony na niedzielę 16 września i dołączony do dożynek wojewódzkich, które odbędą się w Amfiteatrze Pod Grojcem.
 • W sobotę, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W Bazylice mniejszej w Bielsku-Białej Hałcnowie uroczystości 25-lecia Koronacji figury Matki Bożej „Piety Hałcnowskiej”. W naszej parafii, na szczycie wzniesienia „Łyska” przy kapliczce Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00 Msza św. w intencji mieszkańców tej części parafii i czcicieli Matki Bożej. Gdyby ktoś nie wiedział jak dojść czy dojechać do kapliczki, to o godz. 15.30 podstawione będą przy kościele samochody dla uczestników tej uroczystości.
 • W przyszłą niedzielę, 16 września w Amfiteatrze Pod Grojcem o godz. 11.00 Msza św. dożynkowa „ Święto Plonów” z licznymi atrakcjami i wspólnym posiłkiem i dobrą zabawą dla wszystkich. Zapraszają Burmistrz Miasta Żywca i Starosta Żywiecki.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów;
  „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień nauki i pracy.