Ogłoszenia – 16.09.2018

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

 • Dziś w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą i modlitwą wspieramy nasze Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.
 • Dziś w Amfiteatrze Pod Grojcem „Święto Plonów”. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólne dziękczynienie i zabawę. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • W tym tygodniu od 16 do 23 września będziemy przeżywać Dni Kromki Chleba Caritas. Akcja, która w Polsce ma już kilkuletnią tradycję, ma na celu szerzenie i pogłębianie wrażliwości na potrzeby ludzi biednych i cierpiących z powodu niedożywienia. Prosimy o zgłaszanie biednych starszych parafian. W akcję pomocy i odwiedzin starszych i chorych chce się włączyć młodzież naszej parafii.
 • We wtorek, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i rodziców. Po Mszy ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.
 • W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Róże Rodziców modlących się za swe dzieci jak również wszystkich parafian, którym leży na sercu dobro duchowe młodego pokolenia.
 • W czwartek, 20 września wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Towarzyszy. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów z kl. VII Szkoły Podstawowej, która rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • W piątek, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Po Mszy wieczornej z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne, adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę, 22 września XI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek o godz. 10.00 – Drogą Krzyżową od Stacji „ U Piłata”.
 • Zapraszamy dzieci do wspólnoty Dzieci Bożych i Scholki Parafialnej. Spotkania w piątek o godz. 17.00 w domu parafialnym. Spotkania Wspólnoty Młodzieżowej Jestem godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • Składamy gorące podziękowanie za prace porządkowe przy kaplicy i zorganizowanie odpustu w kaplicy „Podwyższenia Krzyża Świętego”. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów w pracy i nauce. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich modlitwą.