Ogłoszenia – 23.09.2018

XXV Niedziela Zwykła

• Przesłanie Boże na nadchodzący tydzień jest następujące; „Nie jest ważne, czy zajmujesz zaszczytne miejsce, czy jesteś jednym z tłumu. W oczach Bożych wielki jest ten, kto kocha, kto jest człowiekiem prawym, uczciwym. Być wielkim w oczach Bożych znaczy co innego, niż być wielkim w oczach świata”.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) w poniedziałek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku Białej. Katedra to kościół biskupa i matka wszystkich kościołów w diecezji.
    b) w czwartek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
    c) w piątek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika
    d) w sobotę, 29 września – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • W poniedziałek w sanktuarium maryjnym w Przyłękowie czuwanie modlitewne. Początek o godz. 15.00 Drogą Krzyżową od mostku. Msza św. w intencji pielgrzymów o godz. 17.00.
  • W środę, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną Najświętszej Maryi Panny czczonej w naszej świątyni.
  • W czwartek, 27 września przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla , a po Mszy spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. oraz rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.
  • W niedzielę 30 września po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 odbędzie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Dukat. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy dzieci do wspólnoty Dzieci Bożych i Scholki Parafialnej. Spotkania w piątek o godz. 17.00 w domu parafialnym. Spotkania wspólnoty młodzieżowej „Jestem” o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zachęcamy również dorosłych do pogłębionej formacji religijnej w grupach parafialnych. Lista istniejących wspólnot i terminy spotkań są w gablotce przy kościele.
  • Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6890 zł.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
  • Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Solenizantom składamy najlepsze życzenia otaczając ich naszą modlitwą.