Ogłoszenia – 30.09.2018

XXVI Niedziela Zwykła

 • Bóg nie wybiera dla zaszczytów, ale do służby. Nie zazdrośćmy, że przez innych też działa Bóg. Pracy nad prowadzeniem ludzi do Jezusa, starczy dla wszystkich. Oto przesłanie dla nas na nadchodzący tydzień.
 • Dziś po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 w naszym kościele koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Dukat
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  b) we wtorek, 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  c) w czwartek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
  d) w piątek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia
 • W środę, 3 października na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie małżeńskie pary które otrzymały sakrament małżeństwa w miesiącu październiku.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie młodzież kl. VII, VIII i kl. III Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. W kaplicy Msza św. o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych od godz. 16.30. W sobotę Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10.
 • W sobotę 6 października zapraszamy na procesję różańcową wokół kościoła o godz. 17.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy Róże Różańcowe działające w naszej parafii.
 • Zapraszamy dzieci i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą o godz. 17.30 w naszym kościele. Dzieci i dorośli będą przygotowywać rozważania i prowadzić modlitwy. Dzieci w czasie nabożeństw będą otrzymywały obrazki nawiązujące do 100 lecia odzyskania Niepodległości i modlitwy w intencji Ojczyzny. Zachęcamy też do odmawiania różańca w domach całymi rodzinami.
 • W przyszłą niedzielę, 7 października na Mszy sw. o godz. 11.00 dzieci z kl. III i wszystkie inne dzieci będą miały poświęcenie różańców. Prosimy rodziców o zakup różańca dla dzieci.
 • W przyszłą niedzielę Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać zrobione własnoręcznie różańce, po Mszach św. i przed nabożeństwami różańcowymi.
 • Gorące podziękowania na ręce Koła Gospodyń Wiejski ze Sporysza za godne reprezentowanie naszej parafii na „Świecie Plonów” 16 września w Amfiteatrze Pod Grojcem.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów;
  „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.