Ogłoszenia – 7.10.2018

XXVII Niedziela Zwykła

 • Dziś niedziela adoracyjna. Na zakończenie Mszy św. uklękniemy, by prosić o pomnożenie wiary i dar modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.
 • Dziękujemy wszystkim wspólnotom Róż Różańcowym za przygotowanie ołtarzy i procesji różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tych którzy nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do indywidualnej modlitwy różańcowej w miejscu przebywania.
 • Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym we wtorek 16 października o godz. 17.00.
 • W środę, 10 października po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebanii.
 • W środę w kościele po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Damaszek. Spotkanie rozpocznie konferencja dla wszystkich.
 • Zapraszamy młodzież kl. VIII szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00
 • W czwartek w kancelarii parafialnej spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w miesiącu październiku.
 • W sobotę 13 października w liturgii wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W sanktuarium Maryjnym w Rychwałdzie czuwanie fatimskie o godz. 18.00. Z naszej parafii organizowany jest autokar dla pielgrzymów. Wyjazd od ramp kolejowych o godz. 16.45.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Tygodnia z Ewangelią z naszej parafii. Zgłosiło się blisko 300 osób, które  czytały, rozważały i przepisywały fragmenty z Ewangelii. Udało się stworzyć ręcznie przepisany  cały Nowy Testament.
 • W przyszłą niedzielę, 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej z najbiedniejszych rodzin.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej, a solenizantom i jubilatom wszelkiego błogosławieństwa.