Ogłoszenia – 14.10.2018

XXVIII Niedziela Zwykła

 • Dziś po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski. Składka zbierała do puszek przed kościołem przeznaczona jest na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najbiedniejszych rodzin. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 • W dniu dzisiejszym obchodzony jest również Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Nauczyciela. Wszystkim pedagogom, wychowawcom składamy najlepsze życzenia dziękując zarazem za trud wychowania i przekazywania dzieciom i młodzieży wartości chrześcijańskich.

Liturgiczne obchody tygodnia:
a) poniedziałek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
b) we wtorek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
c) w środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
d) w czwartek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty
e) w sobotę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji

 • We wtorek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 17.00.
 • W czwartek w święto św. Łukasza patrona służby zdrowia na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich czynnych i emerytów; lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny. Po Mszy spotkanie przy stole na plebani. Będzie podpisana wspólna prośba do postulatora procesu beatyfikacyjnego o sprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej do naszej parafii i budującego się szpitala. Prosimy w związku z tym, lekarzy jak również personel medyczny o odebranie w zakrystii zaproszeń na to spotkanie.
 • W czwartek również spotkanie młodzieży kl. VII przygotowujących się do bierzmowania o godz. 18.00.
 • W piątek z racji III piątku miesiąca Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą wieczorną. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę rejonowe spotkanie Akcji Katolickiej . Masza św. o godz. 9.00. Wykład ks. Jacka Pędziwiatra i potkanie w domu parafialnym o godz. 10.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny.
 • Nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele o godz. 17.30.
 • Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów; „Gość Niedzielny”,, Niedziela”, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”.
 • Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej