Ogłoszenia – 23.10.2018

XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna

 • Dzisiejsza Niedziela Misyjna obchodzona pod hasłem: „ Pełni Ducha i posłani”. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne. Nasza parafia wspiera materialnie i duchowo misjonarzy z Czarnej Afryki (Tanzania), jak również misjonarzy na Ukrainie. W kaplicy Matki Bożej jest wystawa darów od misjonarzy z krajów misyjnych za wsparcie materialne parafii.
 • Dziś w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestników Mszy św. tzw. „dominicantes” oraz przyjmujących Komunie św. „comunikantes”. Ma to na celu przyjęcie nowych form pracy i zaangażowania w duszpasterstwo religijne.
 • W poniedziałek, 22 października obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach św. litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.
 • We wtorek, 23 października wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa pochodzącego z naszej diecezji z Wilamowic.
 • W czwartek, 25 października o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej królowej Pokoju.
 • W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuniemy wskazówki zegara o 1 godzinę do tyłu (z 3 na 2).
 • Nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele o godz. 17.30.
 • Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Chcemy kupić olej opałowy na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Nie zapominamy również, by się dzielić tym co otrzymujemy. Część tej składki przeznaczymy na pomoc dla misjonarzy i misji.
 • W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 7.30. W intencji wypominanych będą również odprawiane Msze św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy odmawiając różaniec przed Mszą wieczorną w listopadzie.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia u ministrantów;
  „Gość Niedzielny”,, Niedziela” z filmem „Totalna wojna” o tragicznych dziejach Polaków i Polski podczas II wojny światowej pod niemiecką okupacją, „Źródło” i nasze parafialne „Królowanie”. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze.
 • Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.