Tydzień z Ewangelia w naszej parafii

W dniach 30 września do 6 października 2018 w całej diecezji odbywał się Tydzień z Ewangelią, w trakcie którego jeszcze bardziej zachęceni zostaliśmy przez Kościół do czytania Pisma Świętego. Ta wspaniała i bogata w treść Księga z pewnością jest w każdym domu. Pytanie tylko jak często i czy w ogóle jest przez domowników używana?

Pismo Święte (inaczej Biblia) zawiera Słowo Boże skierowane do człowieka. Wydaje się więc, że nie trzeba przekonywać nikogo do tego by czytać tę świętą księgę, aczkolwiek w dobie współczesności wydaje się, że stosunkowo nie wielu ludzi z niej korzysta.

W trakcie Mszy Świętej niedzielnej na rozpoczęcie Tygodnia z Biblią można było usłyszeć kilka argumentów, by sięgać po Pismo Święte. Jednym z nich był znany wszystkim cytat Św. Hieronima : „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Skoro więc chcę znać Jezusa to mam doskonałą okazje by poznać Go czytając Biblię. Zainspirowani więc chęcią czytania Pisma Świętego wielu z naszych parafian podjęło się zadania domowego. W jego ramach zobowiązali się oni do ręcznego przepisania jednego rozdziału z wybranej księgi Nowego Testamentu. Przygotowane arkusze z wybranym rozdziałem można było zabrać po każdej Mszy Świętej sprzed kościoła. Ku naszemu zaskoczeniu ponad 250 arkuszy rozeszło się błyskawicznie. Dla wielu chętnych niestety zabrakło rozdziałów. W minionym tygodniu więc znaczna część parafian spisywała ręcznie te rozdziały tak by na ostatnią niedzielę października mogła pojawić się przygotowana ręcznie napisana Biblia zawierająca cały Nowy Testament.

Spośród 254 zabranych rozdziałów po tygodniu wróciło blisko 200 spisanych arkuszy, dzięki czemu Ks. Adrian wraz ze Wspólnotą Damaszek zabrali się do dalszych prac związanych z przygotowaniem tego jakże pięknego dzieła Tygodnia z Ewangelią. Szczególne podziękowania należą się Wspólnocie Damaszek za pomoc przy przygotowaniu arkuszy, rozprowadzaniu ich po Mszach Świętych oraz przy dalszych pracach wykańczających.

Już teraz pragniemy podziękować też wszystkim przepisującym, czytającym i pomagającym przy tworzeniu tej Biblii! Wszystkich, którzy podjęli się tego dzieła z serca błogosławimy, wierząc, że podjęty trud i praca zaowocują licznymi łaskami dla całej naszej parafii.