Z życia Wspólnoty Młodzieżowej Jestem

Rok szkolny w pełni, zajęć masa, nauki jeszcze więcej, zima też tak jakby się zbliża, a z nią różne przeziębienia, depresje i szybko robi się ciemno. Wokoło częste kłótnie, czy to w lokalnej społeczności czy na szczytach władzy…  Pozornie nie napawa to wszystko optymizmem. Ale w całym tym zamieszaniu zachęcamy do skorzystania z „resetu” jakim może być spotkanie w gronie znajomych. Niezwykle warto, choć może być trudno ze względu na czas, chęci, w całym tym zamieszaniu obecnego świata, poszukać kontaktu z drugim człowiekiem, a przez niego z samym Bogiem. Taką szansą są spotkania różnych wspólnot w naszej parafii. Dorosłych zapraszamy do Akcji Katolickiej, Damaszku lub Magnalia Dei. Dzieci mają swoje spotkania na świetlicy we wtorki o 16:00 oraz Dzieci Boże w piątki o 17:00. Młodzież natomiast zapraszamy do nas, widzimy się w piątki po Mszy Św. w Domu Parafialnym. Dla nas, nasze spotkania, to ładowanie akumulatorów na następne dni. Nie ograniczamy się tylko do piątkowych spotkań, na których rozmawiamy o Bogu, o życiu codziennym, modlimy się, śpiewamy, bawimy się i czasami coś zjemy.

  • Jeszcze w wakacje nasza grupa wybrała się na kilka dni w góry. Wyszliśmy z Żabnicy na Rysiankę,  przez Halę Lipowską, gdzie mieliśmy Mszę Św. następnie przez Romankę zeszliśmy do Sopotni Wielkiej, gdzie nocowaliśmy w szkole podstawowej. Tam czas spędziliśmy na ciągłej integracji, głównie sportowej, grając w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i przede wszystkim w popularnego ziemniaka. Również w szkole odwiedził nas były wikary z naszej parafii ks. Przemek z grupą młodzieży ze Skoczowa, która była w pobliskim Korbielowie. Była okazja się zapoznać oraz wspólnie przeżyć Eucharystię. Odwiedziliśmy też nocą miejscową stację kosmiczną, gdzie wzięliśmy udział w symulacji lotu lądownikiem kosmicznym.

  • Uczestniczyliśmy też w Ewangelizacji w Beskidach.
  • W sierpniu spora grupa osób z naszej wspólnoty, pierwszy raz, wybrała się na pielgrzymkę żywiecką do Częstochowy z samego Żywca, której tematem przewodnim była Eucharystia.
  • We wrześniu rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny Mszą  Św. w naszym kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Kazimierza.
  • Braliśmy udział w rozpoczęciu diecezjalnego roku formacyjnego w Amfiteatrze pod Grojcem.
  • 2 października wyjechaliśmy 29-osobowym busem do Katowic, gdzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którego inicjatorem jest znany i lubiany dominikanin o. Adam Szustak, który wraz z o. Tomaszem Nowakiem poprowadził dla zgromadzonych tam 10 tys!, w większości młodych ludzi, uwielbienie Pana Boga połączone z konferencją dotyczącą Namaszczenia. Organizatorzy wydarzenia mówią: „Myśl, która towarzyszy nam od pierwszego naszego spotkania, by wyjść z murów kościoła, żeby mógł zgromadzić się cały Kościół, pęcznieje w naszych głowach. Pęcznieje też w nas pragnienie spotkań oko w oko, serce w serce, dlatego idziemy o krok dalej i po zupełnie wspaniałych chwilach w Łodzi, Krakowie i Warszawskim Służewie, tym razem spotkamy się w katowickim Spodku, by słuchać Słowa, uwielbić i być jedno w Tym, który jest Obecnością. W Tym, w którym mamy godność dzieci samego Króla. Każdy z nas, bez wyjątku. Ukochani w Jego Ojcowskich oczach, NAMASZCZENI”.

  • Kilka dni później, w Warszawie na Stadionie Narodowym, miało miejsce wydarzenie, tym razem dla 40 tys!!!, w większości młodych ludzi – Stadion Młodych 2018 i tam mieliśmy swoją delegację. Wydarzenie to bezpośrednio było związane z rozpoczynającym się w tym samym czasie w Watykanie Synodem.
  • Z kolei w żywieckiej katedrze uczestniczyliśmy w „Sztafecie za Synod” w ramach której byliśmy obecni na Mszy Św. a potem byliśmy zaproszeni do kawiarenki „Przystań” na poczęstunek.

Jak więc widać, Kościół w Polsce wcale nie umiera, wiara wcale nie umiera, chęć szukania Boga wśród młodzieży jest duża, potrzeba tylko mieć otwarte oczy i uszy na to co dobrego dzieje się wokół nas, a my zaświadczamy, że dzieje się sporo.

  • Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli naszą inicjatywę kiermaszu różańcowego, dziękujemy też sponsorowi materiałów 😉 z których zrobiliśmy różańce. Blisko 50 różańców zanieśliśmy i rozdaliśmy w ostatni wtorek do szpitalika na ul. Żwirowej, gdzie wspólnie z pacjentami i personelem modliliśmy się właśnie tą modlitwą.

  • W najbliższych planach mamy zorganizowanie, wzorem ubiegłego roku, Andrzejek w Domu Parafialnym, na które zaprosiliśmy już młodzież z innych żywieckich parafii. Przed Adwentem zapraszamy na kiermasz, podczas którego chcemy rozprowadzać wieńce adwentowe, kartki świąteczne i lampiony. Końcem stycznia planujemy 3-dniowy wyjazd na rekolekcje.

Drogi młody czytelniku, jeśli jest w Tobie choćby iskierka zaciekawienia naszą wspólnotą, masz wątpliwości dotyczące wiary, chcesz poszukiwać Boga, przyjdź na nasze spotkanie. Drogi starszy czytelniku, jeśli w Twoim otoczeniu jest ktoś młody, prosimy powiedz mu, że są ludzie w jego wieku, którzy chcą wierzyć i chcą poszukiwać Boga i to robią i zapraszają.

Można nas też znaleźć na facebooku: WMJestem