Ogłoszenia – 4.11.2018

XXXI Niedziela Zwykła

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca z modlitwą adoracyjną na zakończenie każdej Mszy św.
  • W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie wdowy i wdowców. Modlić się będziemy w ich intencji jak również w intencji ich zmarłych współmałżonków.
  • W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież z kl. VIII Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  • Do czwartku,8 listopada, możemy zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych w wypominkach od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  • W piątek, obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
  • W sobotę w liturgii Kościoła wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków o godz. 11.00.
  • Pod chórem u ministrantów można nabyć prasę katolicką; „Gościa Niedzielnego”,, Niedzielę” „Źródło” „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”.