Ogłoszenia 11.11.2018

XXXII Niedziela Zwykła

100-lecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny

 • Dziś w całej Polsce i poza jej granicami wśród Polonii obchodzony jest Dzień Odzyskania Niepodległości. Dziękując Bogu za ten bezcenny dar wolności, prośmy o umiejętność dobrego jego wykorzystania tego i módlmy się za Ojczyznę i wszystkich Polaków.
 • Liturgiczne obchody tygodnia;
  a) w poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  b) we wtorek, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  c) w sobotę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
 • We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 • W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, a po Mszy św. spotkanie młodzieży z kl. VII, przygotowującej się do bierzmowania.
 • W piątek z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Wieczorna Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
 • W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin ks. Biskupa Romana Pindla ordynariusza naszej diecezji.
 • W ramach rocznicowych obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, Szkoła im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Żywcu przy ul. al. Legionów 47 zorganizowała wystawę poświęconą wybitnemu Polakowi, niezłomnemu Człowiekowi, kapłanowi oddanemu bez reszty Ojczyźnie, Kościołowi i ludziom – kard. Wyszyńskiemu. Wystawa czynna będzie w dniu 11 listopada od godz. 8.30 –do 20.00. W tygodniu od 15.00.
 • Burmistrz miasta Żywca Antoni Szlagor wraz z Dyrekcją Zakładu Górniczego „Brzeszcze” zapraszają w czwartek 15 listopada na uroczystość upamiętniającą 40-tą rocznicę katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze. Msza św. w kościele św. Maksymiliana w Żywcu-Oczkowie o godz. 10.00.
 • Pod chórem u ministrantów można nabyć prasę katolicką; „Gościa Niedzielnego”,, Niedzielę” „Źródło” „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”. Jest też bezpłatny numer „Szlak Wiary” o św. Urszuli Ledóchowskiej.