Ogłoszenia – 18.11.2018

XXXIII Niedziela Zwykła

 • Dziś w całym Kościele jest obchodzony Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek apeluje do nas ludzi wierzących: „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi”. W ramach Dnia Ubogich część dzisiejszej składki inwestycyjnej przeznaczymy na biednych i ubogich starszych naszych parafian. Prosimy również, by każdy rozglądnął się w swoim środowisku i przyszedł z konkretną pomocą biedniejszym sąsiadom.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) we wtorek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  b) w środę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  c) w czwartek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  d) w sobotę, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja  Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
 • W środę, 21 listopada rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje przed Uroczystością Odpustową. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Kamiński, misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. Tematem są słowa z duszpasterstwa osób starszych – Apostolstwa Dobrej Śmierci; „ Dobrze żyć to wiele. Dobrze umrzeć to wszystko”. Plan rekolekcji umieszczony jest w gazetce parafialnej, na stronie internetowej, gablotce przy kościele i kaplicy, jak również ministranci będą rozdawać każdemu na zakończenie Mszy św.
 • W sobotę, 24 listopada będzie całodniowa spowiedź św. Dla starszych i chorych od godz. 8.00 do 9.00. Msza św. o godz. 9.00 z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych dla starszych i chorych. Prosimy rodziny o pomoc w przywiezieniu do kościoła starszych i chorych parafian. Dzieci i młodzież szkolna będzie miała spowiedź od godz. 10.30 do 11.30. Na zakończenie o godz. 11.30 będzie dla nich Msza św. z nauką rekolekcyjną. Prosimy rodziców i dziadków o posłanie dzieci na rekolekcyjne spotkanie.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Chrystusa Króla. Sumę odpustową celebrować będą Jubilaci przeżywający 60-lecie kapłaństwa: ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy i ks. kan. Kazimierz Rybak, były proboszcz naszej parafii, oraz obchodzący 40-lecie kapłaństwa nasz rodak ks. kan. Henryk Pyka. Na Mszy św. zostaną wprowadzone relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, patronki służby zdrowia i naszego budującego się szpitala. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Po Mszy św. Żywiecka Chorągiew Rycerska zaprasza na pokazy kunsztu rycerskiego, a Akcja Katolicka i Koło Gospodyń wiejskich na poczęstunek przy muzyce Żywieckiej Orkiestry Dętej. Nie będzie Mszy św. w kaplicy za mostem.
 • Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Trwają prace przy wentylacji kościoła. Prace wykonuje firma budowlana p. Oczkowskiego.
 • Pod chórem u ministrantów można nabyć prasę katolicką;
  „Gościa Niedzielnego”,, Niedzielę” „Źródło” „ Miłujcie się” i nasze parafialne „Królowanie”. Proszę za brać również zaproszenia na rekolekcje.