Ogłoszenia – 25.11.2018

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  • Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej parafii ku czci Chrystusa Króla, a zarazem Jubileusz 60-lecia Kapłaństwa ks. Kazimierza Rybaka, byłego proboszcza naszej parafii oraz 40-lecie Kapłaństwa ks. Henryka Pyki. O godz. 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa, a godz. 17.00 w kościele koncert uwielbienia Chrystusa Króla. Dziś można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dziś również zostaną wprowadzone do kościoła relikwie błog. Hanny Chrzanowskiej.
  • Pragniemy podziękować wszystkim za uświetnienie dzisiejszej Uroczystości. Bóg zapłać ks. Grzegorzowi Kamińskiemu ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny za prowadzenie rekolekcji parafialnych i założenie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Kto chciałby zapisać się do Stowarzyszenia niech wypełni formularz, który znajduje się w zakrystii.
  • W piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła
  • W sobotę 1 grudnia z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe do Niepokalanego Serca NMP
  • W przyszłą Niedzielę 2 grudnia rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Na każdej Mszy św. będzie można uczcić bł. Hannę Chrzanowską przez ucałowanie jej relikwii.
  • O przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przez Akcję Katolicką Świece na stół wigilijny. Pan Kościelny i Pan Organista będą rozprowadzać opłatki poświęcone.
  • Młodzież ze Wspólnoty Jestem zaprasza na Kiermasz Adwentowy w przyszłą niedzielę. Będzie można nabyć własnoręcznie wykonane dekoracje adwentowe, lampiony i kartki świąteczne.
  • Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrani 7840 zł. Gorące podziękowania od starszych i uboższych parafian, których wsparliśmy finansowo z zebranej składki.
  • Dopełnieniem dzisiejszego odpustu jest nowa tradycja. Akcja Katolicka rozprowadza pod chórem piernikowe korony. Dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich.
  • Niech Chrystus Król króluje w naszych rodzinach i błogosławi wszystkim.