I Ty możesz być Świętym Mikołajem

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc mu w uszczęśliwieniu SAMOTNYCH, SENIORÓW z naszej parafii, do wspólnego przygotowania paczek, dzięki którym Seniorzy, będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta, tym bardziej, że Święta to okres w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością, ale właśnie w czasie Świąt samotność boli najmocniej i cisza w domu jest taka nieznośna.

Zastawiony stół wigilijny dla większości z nas jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia, jednak wielu nie może sobie na niego pozwolić. W naszej parafii jest wielu samotnych, schorowanych seniorów, którzy często żyją na pograniczu ubóstwa.

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą i chcą z nami zadbać o to, by schorowani i samotni seniorzy mogli godnie spędzić święta! Każdy zebrany produkt trafi do osób, które najbardziej tego potrzebują!

W tym roku wytypowaliśmy 30 osób z naszej parafii, które żyją w niezawinionej biedzie. Nie krzyczą o tym jak im źle, często ukrywają biedę i starają się, by inni uwierzyli, że „jakoś jest, jakoś sobie radzą”.

Jak można pomóc?

Dzieci przygotowują słodki upominek. Drobną symboliczną paczkę ze słodyczami.

By ułatwić ofiarodawcom dorosłym wybór prezentów, można ofiarować;

  1. żywność trwała: herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, słodycze, kisiele, budynie, płatki śniadaniowe, koncentraty pomidorowe, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, zupy w proszku, mleko, ciasta z dłuższym okresem ważności
  2. środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, miotła, mop,
  3. Kosmetyki: szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, chusteczki nawilżane, krem
  4. Szczególne upominki: stroik świąteczny, kasetka na leki, deska do krojenia, zestaw do golenia, pantofle, ciepły koc, termofor, świąteczny obrusik, podomka, ręcznik, pościel, rajstopy, ramka na zdjęcia, rękawice, szal.

Dostarczamy podarunki do kościoła i składamy pod figurą św. Józefa, do 14 grudnia.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek przez Zespół Charytatywny i młodzież naszej parafii. Wszystko na pewno będzie mądrze wykorzystane.

„Spraw by, czyjeś oczy śmiały się dzięki Tobie!”

  ks. Adam Hopciaś – Proboszcz