Ogłoszenia – 2.12.2018

I niedziela Adwentu

 • Dziś w kościele rozpoczyna się nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozpoczynamy go w naszej parafii adoracją Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji będzie okazja do ucałowanie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej i otrzymania pamiątkowego obrazka z modlitwą wstawienniczą za przyczyną błogosławionej.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  b)  we wtorek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
  c) w czwartek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  d) w piątek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa
  e) w sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Msze św. Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Prosimy rodziców i dziadków zorganizowanie środków transportu dla dzieci i o towarzyszenie dzieciom w przeżywaniu tegorocznych rorat. W tym roku tematem rozważań będzie trzecia osoba Trójcy Przenajświętszej – Duch Święty.
 • W czwartek, 6 grudnia dzień wspomnienia św. Mikołaja, zapraszamy na Msze Roratnią wszystkie dzieci oraz osoby starsze, chore i samotne. Po Mszy będzie spotkanie ze św. Mikołajem w kościele. Przy tej okazji dzielenia się prezentami, prosimy dzieci do włączenia się w akcję charytatywną „Dzieci – dziadkom „, w której to dzieci z naszej parafii same przygotowują paczkę ze słodyczami dla osób samotnych i biednych będących w wieku podeszłym. Gotowe symboliczne paczki można składać pod figurą św. Józefa. Do akcji mikołajowo-świątecznej zachęcamy wszystkich dorosłych parafian. Można przynosić produkty żywnościowe dla tych biednych starszych i samotnych osób i składać pod figurą św. Józefa. Akcja trwa do14 grudnia (piątku).
 • W czwartek, 6 grudnia z racji pierwszego czwartku miesiąca nabożeństwo Godzina Święta o godz. 16.30. W czasie trwania adoracji będzie okazja do spowiedzi św. Zachęcamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Na Mszę św. zapraszamy członków nowej Róży Różańcowej, która podejmuje modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z parafii.
 • W piątek, 7 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Zachęcamy do praktykowania Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Będą wręczone legitymacje dla członków oraz poświęcone „Koronki do 7 boleści Matki Bożej”.
 • W sobotę, 8 grudnia w Godzinie Łaski, tj. od godz. 12.00 do 13.00 nasz kościół będzie otwarty dla wszystkich, którzy w tej szczególnej godzinie pragną oddać się osobistej modlitwie.
 • W sobotę, 8 grudnia o godz. 14.00 spotkanie Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.
 • W przyszłą niedzielę, 9 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III będą miały poświęcenie medalików. Prosimy rodziców, by zatroszczyli się o medaliki dla dzieci nie tylko z klas, które przygotowują się do I Komunii św.
 • Wyrażamy szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowych i Jubileuszu kapłaństwa ks. abp. Stanisława Nowaka, ks. Kazimierza Rybaka i ks. Henryka Pyki. Podziękowania wszystkim grupom i osobom indywidualnym. Są jeszcze do nabycia pod chórem piernikowe korony jako zewnętrzny symbol sporyskiego odpustu ku czci Chrystusa Króla.
 • Pod chórem młodzież prowadzi kiermasz adwentowy. Do nabycia lampiony i ozdoby adwentowe. Pan Kościelny i Pan Organistą rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”,” oraz „Królowanie”.
 • Życzymy wszystkim, aby czas Adwentu przeżywany w łasce Ducha Świętego umocnił wiarę w żywego i  prawdziwego Pana Jezusa oraz rozpalił miłość wobec drugiego człowieka, szczególnie starszego, samotnego, biednego.