Ogłoszenia – 9.12.2018

II niedziela Adwentu

 • Dziś w kościele Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem do puszek można składać ofiary na ten szlachetny cel. Zbiórkę organizuje Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w środę, 12 grudnia – wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe
  b) w czwartek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  c) w piątek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
 • We wtorek po Mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 • W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież z kl. VIII Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
 • Czwartek 13 grudnia jest dniem modlitw za ofiary stanu wojennego (1981).
 • Msze św. Roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Prosimy rodziców i dziadków zorganizowanie środków transportu dla dzieci i o towarzyszenie dzieciom w przeżywaniu tegorocznych Rorat.
 • Do piątku,14 grudnia można przynosić dary dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Mogą to być produkty żywnościowe, chemia gospodarcza czy kosmetyki, to czego najbardziej potrzeba w gospodarstwie domowym starszych ludzi. W sobotę członkowie Zespołu Charytatywnego wraz z młodzieżą rozwiozą te dary serca do potrzebujących, biednych i samotnych starszych osób. Za gest i dar w imieniu obdarowanych składamy podziękowanie i zapewnienie o modlitwie.
 • Pod chórem p. Kościelny z p. Organistą rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną, a Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne.
 • U ministrantów pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”,” oraz „Królowanie”.
 • Życzymy wszystkim, aby radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia napełniała nasze serca pokojem i miłością, a solidarna pomoc najbiedniejszym seniorom i rodzinom z naszej parafii była okazją podzielenia się dobrem materialnym i duchowym.